Trwa ładowanie...
d1rr7hs

Prezydencki minister Andrzej Dera o ONR. "Nie może liczyć na wspólne świętowanie z Andrzejem Dudą"

- Niezbyt dobra atmosfera wokół tej organizacji się pojawia - tak prezydencki minister Andrzej Dera ocenił Obóz Narodowo-Radykalny. Jego zdaniem przez to, że ONR "nie jest obdarzany wielką sympatią", nie może liczyć na przychylność Andrzeja Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Dera od 2015 roku jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1rr7hs

Dera w rozmowie z RMF FM mówił o świętowaniu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Jak powiedział, różne organizacje proszą prezydenta o patronat, a nie odwrotnie.

Przyznał, że na zaproszenie ONR-u prezydent jego zdaniem nie odpowie. Stwierdził tak, mimo że zna decyzję prokuratury. Przypomnijmy, że ta z Częstochowy umorzyła postępowanie w sprawie Obozu. Jej zdaniem w statucie organizacji nie ma ani publicznego propagowania faszystowskiego ustroju, ani nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych, czy wyznaniowych.

Dera odniósł się też do postów w mediach społecznościowych, w których publikowane są zdjęcia z Piotrem Rybakiem, który spalił kukłę Żyda. Zamieszczali je zarówno politycy partii rządzącej, jak i opozycji. Prezydencki minister zapewnił, że sam nie usuwa zdjęć z Rybakiem. Powód? - To jest bardzo ciekawa postać, która się pojawiła najpierw w ruchu "oburzonych", potem pojawiła się na konwencji Solidarnej Polski... - mówił.

d1rr7hs

Zobacz też: Marsz Niepodległości 2017. Mocne przemówienia narodowców

Źródło: RMF FM

d1rr7hs

Podziel się opinią

Share

d1rr7hs

d1rr7hs
Więcej tematów