Trwa ładowanie...
d41udd9

Prezes banku centralnego jest kandydatem na szefa MFW

Ministerstwo Finansów Meksyku zapowiedziało w niedzielę, że wyznaczy prezesa banku centralnego Agustina Carstensa na kandydata na stanowisko szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) po rezygnacji Dominique'a Strauss-Kahna.

Share
d41udd9

Carstens już wcześniej pracował dla Funduszu jako dyrektor wykonawczy na Meksyk, Hiszpanię, Wenezuelę i Amerykę Środkową.

MFW obecnie przyjmuje nominacje od krajów członkowskich. Nowy dyrektor generalny zostanie oficjalnie wyznaczony z końcem czerwca.

Wśród innych kandydatów na to stanowisko wymienia się zwłaszcza francuską minister finansów Christine Lagarde. Uzyskała ona już oficjalne poparcie Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec i niektórych innych rządów Unii Europejskiej, m.in. Szwecji i Austrii, oraz przewodniczącego eurogrupy Jean-Claude'a Junckera.

W ubiegłą sobotę Strauss-Kahna zatrzymano w Nowym Jorku przed odlotem do Paryża. Ciążą na nim zarzuty próby gwałtu na pokojówce, przemocy seksualnej wobec niej oraz usiłowania jej bezprawnego uwięzienia, za co grozi mu kara 25 lat więzienia. Jego obrońcy twierdzą, że jest niewinny. W czwartek Strauss-Kahn poinformował zarząd MFW o rezygnacji ze stanowiska.

d41udd9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41udd9
d41udd9
Więcej tematów