Trwa ładowanie...
d1dystt

Premier wręczył nagrody za jakość

Po raz siódmy na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono polskie Nagrody Jakości. Jak co roku impreza
odbywa się 11 listopada w rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Premier Leszek Miller wręczył nagrody laureatom VII edycji konkursu "Polska nagroda jakości". Pogratulował przedsiębiorcom sukcesu i zapowiedział dalszy patronat nad konkursem.

d1dystt
d1dystt

Tegoroczni nagrodzeni w konkursie to: fabryka kotłów "Rafako" S.A., Główny Instytut Górnictwa z Katowic, przedsiębiorstwo przemysłu fermentacyjnego "Akwawit" S.A. z Leszna, biuro studiów i projektów gazownictwa "Gazoprojekt" S.A. z Wrocławia i Philips Lighting - Farel Mazury z Kętrzyna.

Kapituła nagrody wyróżniła ponadto fabrykę sprzętu szpitalnego "Famed" S.A. z Żywca, spółkę "Nord" z Gdańska, Urząd Miasta Gliwic, zakłady górniczo-metalowe "Zębiec" z Zębca, odlewnię żeliwa "Wulkan" z Częstochowy oraz spółkę "Piecobiogaz" z Przeźmierowa.

Laureatami indywidualnej nagrody jakości im. prof. Edwarda Kindlarskiego zostali: prof. dr hab. Krystyna Lisiecka z Akademii Ekonomicznej w Katowicach, inż. Tadeusz Glazer - dyrektor jakości i logistyki Polmo Łomianki S.A., oraz inż. Andrzej Zatorski z Ministerstwa Gospodarki.

Pierwszy raz w ramach tego konkursu przyznano nagrody za jakość organizacjom publicznym. Honorowe dyplomy w tej kategorii otrzymało starostwo powiatowe Racibórz oraz Urząd Miasta w Stalowej Woli.

d1dystt

Konkurs ma na celu promowanie tych organizacji i osób, które stosują nowoczesne metody i techniki zarządzania i w ten sposób przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki na świecie. Nagroda jest przyznawana małym i dużym firmom, a także instytutom badawczym, organizacjom, jak też osobom indywidualnym.

Polska nagroda jakości została utworzona w 1995 roku przez Krajową Izbę Gospodarczą, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz fundację "Teraz Polska". (an)

d1dystt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dystt
Więcej tematów