Trwa ładowanie...

Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk podał się do dymisji. Powodem wyciek nagrania

Ukraiński szef rządu złożył rezygnację na ręce prezydenta. Wszystko przez nagranie, które trafiło do sieci. Słychać na nim jak premier Ukrainy rzekomo krytykuje rozumienie gospodarki przez Wołodymyra Zełenskiego.

Share
Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk podał się do dymisji. Powodem wyciek nagrania
Źródło: East News, Fot: Sergei Supinsky
d1pmhct

Sprawa dotyczy pliku audio, jaki pojawił się w sieci. Ma na nim być słychać premiera Ukrainy, który na zamkniętym spotkaniu ze swoimi ministrami miał skrytykować rozumienie gospodarki przez prezydenta kraju Wołodymyra Zełenskiego.

Ukraina. Do sieci trafiły nagrania obciążające premiera

Jeszcze w czwartek wieczorem biuro prasowe przekonywało, że nie ma potwierdzenia ws. autentyczności udostępnionych w internecie nagrań. Zaprzeczono również, że premier złożył rezygnację. W piątek głos w mediach społecznościowych postanowił zabrać sam zainteresowany. Na początku podsumował cztery miesiące swoich rządów i mówił o wyzwaniach, jakie czeka kraj.

"W ciągu ostatnich dni wszyscy staliśmy się świadkami wydarzeń, kiedy w sieci pojawiły się pliki z fragmentami rozmów. Ich treść pozwala przypuszczać, że i mój zespół nie szanujemy prezydenta, który jest naszym politycznym liderem" - pisze Honczaruk.

d1pmhct

Zobacz też: Krzysztof Śmiszek ostro o debacie w PE na temat praworządności w Polsce

Ukraina. Premier Ołeksij Honczaruk podał się do dymisji

Dodaje, że na stanowisko został wybrany po to, aby przeprowadzić program Zełeńskiego. "Aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące szacunku i zaufania do prezydenta napisałem podanie o dymisję i wręczyłem je prezydentowi z prawem przedstawienia go parlamentowi" - ogłosił premier Ukrainy.

Honczaruk to były prawnik i zastępca szefa gabinetu premiera. W wieku 35 lat został najmłodszym premierem Ukrainy. Jak podaje kyinpost.com Minister gospodarki, handlu i rolnictwa Tymofij Myłowanow, który był obecny na tajnym spotkaniu wyraził poparcie dla Honczaruka, nazywając go "najlepszym szefem rządu w historii Ukrainy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pmhct

Podziel się opinią

Share
d1pmhct
d1pmhct
Więcej tematów