Trwa ładowanie...
ycipk-41y0kp

Ukraina. Polskiemu konsulowi we Lwowie grożono śmiercią

"Dwóch mieszkańców Lwowa groziło śmiercią polskiemu konsulowi w tym mieście, który zajmuje się wydawaniem Kart Polaka" - przekazała w komunikacie Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina. SBU podczas przeszukania mieszkania podejrzanych
Ukraina. SBU podczas przeszukania mieszkania podejrzanych (SBU)
ycipk-41y0kp

Z doniesień ukraińskiej formacji wynika, że dyplomata otrzymywał groźby pocztą elektroniczną od osób, które podrabiały dokumenty, mające pomóc w uzyskaniu tego dokumentu. "Oficerowie operacyjni ustalili, że groźby wysyłało dwoje mieszkańców Lwowa, którzy zajmują się nielegalnym wyrabianiem polskich dokumentów dla obywateli Ukrainy" - dodała SBU.

Podejrzani mężczyźni mieli wystawiać Ukraińcom fałszywe zaświadczenia o rzekomej działalności w organizacjach polskiej mniejszości narodowej w tym kraju, co miało pomóc w otrzymaniu Karty Polaka.

ycipk-41y0kp

"Po publikacjach w lokalnych mediach materiałów, w których ujawniono ten nielegalny proceder, przestępcy postanowili zemścić się na dziennikarzu, który opisywał sprawę. Zarejestrowali adres poczty elektronicznej, z którego w imieniu autora śledztwa dziennikarskiego rozsyłali groźby do Konsulatu Generalnego RP i do polskiej społeczności Lwowa" - dodaje służba w komunikacie.

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

ycipk-41y0kp

Podczas rewizji mieszkania podejrzanych zabezpieczono m.in. 30 tysięcy euro oraz komputer, z którego miały być wysyłane wiadomości z groźbami.

"Obecnie trwają działania w celu ustalenia wszystkich osób, zaangażowanych w ten nielegalny proceder" - oświadczyła SBU. "Postępowanie wobec podejrzanych toczy się na podstawie artykułu ukraińskiego kodeksu karnego, który mówi o groźbach śmiertelnych" - dodano.

ycipk-41y0kp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41y0kp

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów