Trwa ładowanie...

Ukraina. Polskiemu konsulowi we Lwowie grożono śmiercią

"Dwóch mieszkańców Lwowa groziło śmiercią polskiemu konsulowi w tym mieście, który zajmuje się wydawaniem Kart Polaka" - przekazała w komunikacie Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
Share
Ukraina. SBU podczas przeszukania mieszkania podejrzanych
Ukraina. SBU podczas przeszukania mieszkania podejrzanychŹródło: SBU
d25plqq

Z doniesień ukraińskiej formacji wynika, że dyplomata otrzymywał groźby pocztą elektroniczną od osób, które podrabiały dokumenty, mające pomóc w uzyskaniu tego dokumentu. "Oficerowie operacyjni ustalili, że groźby wysyłało dwoje mieszkańców Lwowa, którzy zajmują się nielegalnym wyrabianiem polskich dokumentów dla obywateli Ukrainy" - dodała SBU.

Podejrzani mężczyźni mieli wystawiać Ukraińcom fałszywe zaświadczenia o rzekomej działalności w organizacjach polskiej mniejszości narodowej w tym kraju, co miało pomóc w otrzymaniu Karty Polaka.

d25plqq

"Po publikacjach w lokalnych mediach materiałów, w których ujawniono ten nielegalny proceder, przestępcy postanowili zemścić się na dziennikarzu, który opisywał sprawę. Zarejestrowali adres poczty elektronicznej, z którego w imieniu autora śledztwa dziennikarskiego rozsyłali groźby do Konsulatu Generalnego RP i do polskiej społeczności Lwowa" - dodaje służba w komunikacie.

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

Podczas rewizji mieszkania podejrzanych zabezpieczono m.in. 30 tysięcy euro oraz komputer, z którego miały być wysyłane wiadomości z groźbami.

d25plqq

"Obecnie trwają działania w celu ustalenia wszystkich osób, zaangażowanych w ten nielegalny proceder" - oświadczyła SBU. "Postępowanie wobec podejrzanych toczy się na podstawie artykułu ukraińskiego kodeksu karnego, który mówi o groźbach śmiertelnych" - dodano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25plqq

Podziel się opinią

Share
d25plqq
d25plqq
Więcej tematów