Trwa ładowanie...

Premier spotkał się z Lepperem i kandydatami na ministrów

W Kancelarii Premiera
odbyło się spotkanie premiera Kazimierza Marcinkiewicza z szefem
Samoobrony Andrzejem Lepperem, który ma być wicepremierem i
ministrem rolnictwa w koalicyjnym rządzie Marcinkiewicza.

Share
Premier spotkał się z Lepperem i kandydatami na ministrówŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2ex6ht

Po godz. 16 Lepper opuścił Kancelarię Premiera i nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Po tej rozmowie premier spotkał się z szefem klubu parlamentarnego PiS Przemysławem Gosiewskim oraz z kandydatami na nowych ministrów: gospodarki morskiej i rybołówstwa - Antonim Jaszczakiem i pracy - Anną Kalatą.

Gosiewski potwierdził, że trwają rozmowy, które mają zapewnić rządowi większość głosów w Sejmie. Optymalnym rozwiązaniem byłaby koalicja obejmująca 270 mandatów. Prowadzimy bardzo intensywne rozmowy, jesteśmy optymistami - powiedział dziennikarzom szef klubu PiS przed spotkaniem z premierem.

d2ex6ht

Obecnie koalicja PiS, Samoobrony i grupy parlamentarzystów, którzy opuścili klub LPR i założyli Narodowe Koło Parlamentarne, dysponuje 218 głosami w Sejmie.

Gosiewski nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy będą nowe propozycje dla PSL. Nie zdradził również, kto zostanie nowym ministrem spraw zagranicznych po dymisji Stefana Mellera, do której ma dojść w piątek.

Po spotkaniu z premierem szef klubu PiS pytany, co wyjaśniło się podczas spotkania z premierem, odparł: Posunęliśmy różne sprawy rządowe do przodu. Dobrą wiadomością jest to, że jutro zostanie dokonana rekonstrukcja rządu, wszystko na to wskazuje. (mg)

d2ex6ht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ex6ht
d2ex6ht
Więcej tematów