Trwa ładowanie...

Premier spotka się z Jeanem-Claude'em Junckerem. "To potwierdza wolę współpracy"

Do końca maja w ramach politycznych rozmów z Komisją Europejską rząd chce wynegocjować wycofanie wniosku ws. praworządności w Polsce. KE mogłaby wycofać swój wniosek, ale pod warunkiem, że rząd pójdzie na ustępstwa.

Share
Premier spotka się z Jeanem-Claude'em Junckerem. "To potwierdza wolę współpracy"
Źródło: PAP/EPA, Fot: OLIVIER HOSLET
d45h4jr

W czwartek zaplanowano spotaknie premiera Morawieckiego z Jeanem-Claude'em Junckerem. Szef Komisji "jest elastyczny wobec Polski, a dzisiejsze spotkanie potwierdza wolę współpracy z jego strony", podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Według gazety "Mateusz Morawiecki planuje zmiękczyć stanowiska państw unijnych ws. procedury praworządności wobec Polski w Radzie UE. Polscy dyplomaci są pewni, że mają za sobą co najmniej sześć głosów potrzebnych, by procedura nie została wszczęta" - czytamy.

d45h4jr

W środę rząd wysłał do europejskich stolic kolejny dokument w sprawie zmian w sądach. Wyjaśnia, dlaczego w białej księdze skorzystali z porównań polskich zmian w sądownictwie do rozwiązań w innych krajach unijnych. Wiele państw wywołało to zmieszanie.

Zobacz także: Krzysztof Łapiński odpiera zarzuty wobec kampanii wyborczej Andrzeja Dudy"

Wycofanie wniosku KE wydaje się lepszym rozwiązaniem, ale do tego koniecznie są ustępstwa ze strony rządu, jednak "na razie rząd zaoferował jedynie złagodzenie tonu". - Pytanie, jaką cenę i na jakie korekty gotowy jest rząd w sprawie ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości - zastnawiają się w dzienniku Magdalena Cedro i Grzegorz Osiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

d45h4jr

Podziel się opinią

Share
d45h4jr
d45h4jr
Więcej tematów