Trwa ładowanie...
dr2iqyy

Premier odwołał szefa Komitetu Kinematografii

Premier Leszek Miller odwołał we wtorek Tadeusza Ścibora-Rylskiego ze stanowiska przewodniczącego Komitetu Kinematografii. Ścibora-Rylskiego zastąpi Janusz Bodasiński - podało Centrum Informacyjne Rządu.

dr2iqyy
dr2iqyy

Rząd zdecydował że Komitet Kinematografii ma zakończyć działanie z końcem marca 2002 roku. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Sejmu.

Tymczasem reżyser Andrzej Wajda uważa, że konieczna jest nowa ustawa filmowa, zamiast prostej likwidacji Komitetu Kinematografii. W opinii reżysera Komitet uczciwie dzielił środki, którymi dysponował. Wajda podkreślił, że były to bardzo skromne środki - w ostatnim roku spadły poniżej 2% i tak mizernego budżetu Ministerstwa Kultury.

Reżyser Maciej Ślesicki wyraził nadzieję, że Komitet Kinematografii nie zostanie zlikwidowany. Podkreślił, że jest on potrzebny filmowcom, natomiast decyzje o likwidacji zapadają, bo łatwiej jest likwidować niż remontować. Filmowcy mają nadzieję, że opracowany przez nich projekt ustawy o kinematografii zostanie jak najszybciej rozpatrzony przez Sejm. (and)

dr2iqyy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr2iqyy
Więcej tematów