Trwa ładowanie...

Premier Morawiecki o COP24: Polska jest jednym z liderów redukcji emisji CO2

Porozumienie w Katowicach to wielki krok w kierunku ochrony środowiska - ocenił w rozmowie z Polską Agencją Prasową premier Mateusz Morawiecki.

Share
Premier Morawiecki o COP24: Polska jest jednym z liderów redukcji emisji CO2Źródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
dhxtn8o

Obrady szczytu klimatycznego w Katowicach zakończyły się z soboty na niedzielę. Efektem dwóch tygodni rozmów jest podpisanie porozumienia nazywanego Pakietem Katowickim.
Jego celem jest ograniczenie tzw. globalnego ocieplenia m.in. poprzez ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.
Dokument - co istotne - został przyjęty przez wszystkie strony porozumienia.

Co zawiera Pakiet Katowicki?
Pakiet Katowicki zadowala zarówno kraje rozwinięte, jak i te wciąż aspirujące. (…)Osiągnęliśmy realny postęp w obszarach, na których zależało państwom rozwiniętym - takich jak ograniczanie emisji - ocenił porozumienie w rozmowie z PAP premier Mateusz Morawiecki. Dodał również, że zadeklarowane wsparcie finansowe dla krajów rozwijających się jest bardzo ambitne i stanowi duże ustępstwo ze strony krajów rozwiniętych.
Polska nie jest jednak zobligowania do dostarczenia tego finansowania - zapewnia premier.

Jesteśmy liderem ograniczania emisji
Morawiecki przyznaje, że obrady w Katowicach były trudniejsze, bo to podczas nich trzeba było określić metody wdrażania porozumienia paryskiego.
I to się udało. To wielki krok w kierunku ochrony środowiska naturalnego - przekonuje premier. - Polska jest jednym z liderów redukcji emisji CO2. Protokół z Kioto zobowiązywał nas do 6 proc., osiągnęliśmy prawie 30 proc. A deklarujemy, że będziemy ten trend kontynuować. Życzyłbym wszystkim krajom takiego podejścia - mówił PAP szef rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhxtn8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhxtn8o
dhxtn8o
Więcej tematów