Trwa ładowanie...
d3a9p1n

Premier Morawiecki i prezydent Duda pożegnali posłankę Jolantę Szczypińską

Wzruszające słowa premiera Mateusza Morawieckiego o posłance Jolancie Szczypińskiej. - Pani Poseł, dziękujemy za lata pracy dla Solidarności, dla Rzeczypospolitej - napisał szef rządu na Twitterze. Również prezydent Andrzej Duda pożegnał parlamentarzystkę Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki i posłanka Jolanta Szczypińska w kwietniu na obchodach smoleńskiej katastrofy
Premier Mateusz Morawiecki i posłanka Jolanta Szczypińska w kwietniu na obchodach smoleńskiej katastrofy (East News, Fot: Aleksandra Szmigiel/)
d3a9p1n

- Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Pani Poseł Jolanty Szczypińskiej - osoby niesłychanie ciepłej, zawsze gotowej do oddania swojego serca drugiemu człowiekowi. Pani Poseł, dziękujemy za lata pracy dla Solidarności, dla Rzeczypospolitej - napisał Morawiecki.

Z kolei prezydent Polski Andrzej Duda napisał: "Od dawna wiadomo było, że sytuacja jest trudna, a jednak Ona nie traciła zapału do pracy, do niesienia pomocy i życzliwego wsparcia ludziom. Dziś odeszła i tak trudno jest się z tym pogodzić".

Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę ok. godz. 11:00. Pod koniec listopada trafiła do szpitala z powikłaniami po zabiegu operacyjnym.

d3a9p1n

Posłankę w ciepłych słowach żegnał również prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Od 2000 roku bardzo ciężko chorowała i mimo tej choroby, cierpień działała z całą energią i zachowywała radość życia. Była wyjątkowo dobra. Cierpiąc, pomagała innym cierpiącym. Sama była osobą, którą w życiu spotkało wiele krzywd. Jej śmierć jest przedwczesna i to jest dla nas bardzo, bardzo smutna wiadomość. Musieliśmy się jej spodziewać, ale przyjmujemy to jako ciężki cios, partia i ja osobiście przyjmujemy to jako wielkie uderzenie.

Kaczyński przypomniał zasługi Jolanty Szczypińskiej. – Była działaczką, "Solidarności", prześladowano ją i bito. Później została szefem słupskiego PC, gdy partia była w ciężkich czasach. Później zaangażowała się w działalność w PiS – mówił prezes partii. - Ta dusza osoby, która ma pomagać, zawsze w innej pozostawała. Potrafiła pomóc komuś umierającemu, kiedy sama była nad grobem i kiedy to wymagało ogromne poświęcenia – dodał.

Z kolei szef MSWiA Joachim Brudziński napisał: "Była dobrym i kochanym człowiekiem. Będzie nam Ciebie Jolu bardzo brakowało".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a9p1n

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3a9p1n

d3a9p1n
Więcej tematów