Trwa ładowanie...
d376jry

Premier Mateusz Morawiecki wspomina ojca. "Jego życie zostało wyryte w naszej rzeczywistości"

Mateusz Morawiecki w środę odsłonił tablicę upamiętniającą swojego ojca - Kornela. - Zawsze kierował się misją krzewienia wolności i solidarności. Te dwie wartości, nieodłącznie powiązane, stanowiły kwintesencje jego życia - mówił premier we Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki odsłonił tablicę upamiętniającą jego ojca - Kornela
Premier Mateusz Morawiecki odsłonił tablicę upamiętniającą jego ojca - Kornela (PAP, Fot: PAP/Maciej Kulczyński)
d376jry

W stolicy Dolnego Śląska premier bierze udział w uroczystościach związanych z 38. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Mateusz Morawiecki na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej odsłonił tablicę poświęconą jego ojcu - legendarnemu przywódcy "Solidarności Walczącej".

- Wartości, którymi kierował się mój ojciec to wolność, czyli swoboda podejmowania ryzyka dla Polski, dla świata, dla ludzi. Solidarność, czyli łączenie ludzi poprzez szukanie pokoju, demokracji - przyznał Mateusz Morawiecki. Premier dodał, że Kornel Morawiecki "chciał, aby Polska była darem dla Polaków".

d376jry

- Na tej tabliczce wyryte zostało jego imię, ale jego życie, jego tworzenie, dzieło jego życia zostało na zawsze wyryte w historii, ale nie tylko historii - zostało wyryte w naszej rzeczywistości - mówił szef rządu.

W uroczystości towarzyszyła mu mama - Jadwiga Morawiecka oraz siostra Anna.

d376jry

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dobitny sondaż o Banasiu. Reakcja Radosława Fogla

d376jry

Podziel się opinią

Share

d376jry

d376jry
Więcej tematów