Trwa ładowanie...
d44s6ig

Premier komentuje decyzję KE. "Potrzebujemy otwartości i uczciwości"

"Polska jest przywiązana do zasady praworządności tak samo jak UE" - zaznaczył we wpisie na Twitterze Mateusz Morawiecki. Premier zapewnił, że mimo decyzji podjętej przez Komisję Europejską, reforma sądownictwa zostanie przeprowadzona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki chce dalszych rozmów z KE
Mateusz Morawiecki chce dalszych rozmów z KE (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d44s6ig

"W dialogu między Warszawą a Komisją potrzebujemy otwartości i uczciwości. Wierzę w to, że podmiotowość Polski da się pogodzić z ideą Zjednoczonej Europy" - napisał w mediach społecznościowych premier rządu. Mateusz Morawiecki zapewnił, że "Polska jest przywiązana do zasady praworządności tak samo jak UE".

"Reforma wymiaru sprawiedliwości jest w Polsce konieczna" - dodał.

d44s6ig

"Ze spokojem" na decyzję o uruchomieniu art. 7.1 traktatu UE wobec Polski zareagował Zbigniew Ziobro. - Jest to polityka. Polityka dzieje się w kraju i w Komisji Europejskiej. To było zapowiadane od dawna. Polska jest krajem praworządnym - skomentował sytuację minister sprawiedliwości.

Senator PiS przyznaje, że reforma SN złamie konstytucję

Podobny jest wydźwięk oświadczenia, które wydało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. "Jesteśmy przekonani, że wszystkie państwa członkowskie, bez niepotrzebnego stygmatyzowania jednego z nich, uważnie wysłuchają polskich argumentów, niezależnie od niepotrzebnej politycznej presji wywieranej przez instytucje europejskie" - stwierdził resort.

d44s6ig

Podziel się opinią

Share

d44s6ig

d44s6ig
Więcej tematów