Trwa ładowanie...
dbsl4uk

Ziobro: przyjmuję decyzję KE ze spokojem

Komisja Europejska zdecydowała o uruchomieniu wobec Polski art. 7. Traktatu o Unii Europejskiej. - Przyjmuję tę decyzję ze spokojem - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Jest to polityka. Polityka dzieje się w kraju i w Komisji Europejskiej. To było zapowiadane od dawna. Polska jest krajem praworządnym - dodał.
Share
Ziobro: przyjmuję decyzję KE ze spokojem
Źródło: Forum
dbsl4uk

- Przyjmuję ze spokojem decyzję Komisji Europejskiej, która była zapowiadana od długiego czasu. Polska jest krajem praworządnym. Polska będzie tylko wtedy liczącym się krajem w Europie i UE, jeżeli będzie miała sprawnie działające sądy. My musimy zapewnić to, aby te sądy zaczęły wreszcie sprawnie działać. Musimy kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości - stwierdził Zbigniew Ziobro na konferencji, pytany o decyzję KE ws. uruchomienia art. 7.

Jak dodał, wszystkie rozwiązania, które proponujemy, istnieją w poszczególnych krajach UE. - Absurdem jest żądanie byśmy podwyższyli wiek emerytalny dla kobiet, to pokazuje, że chodzi o politykę a nie praworządność - stwierdził Ziobro.

- Jest to polityka. Polityka dzieje się w kraju i w Komisji Europejskiej. To było zapowiadane od dawna. Polska jest krajem praworządnym - podkreślał minister sprawiedliwości.

dbsl4uk

Podziel się opinią

Share
dbsl4uk
dbsl4uk
Więcej tematów