Trwa ładowanie...
d44wxh4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Ewa Kopacz: komplet nazwisk nowych ministrów i marszałka sejmu - po niedzieli

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że po niedzieli ogłosi nazwiska nowych ministrów i kandydata na nowego marszałka sejmu. Powtórzyła też, że obecny szef MSZ Grzegorz Schetyna nie zastąpi Radosława Sikorskiego na funkcji marszałka sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Ewa Kopacz: komplet nazwisk nowych ministrów i marszałka sejmu - po niedzieli
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d44wxh4

Kopacz powiedziała dziennikarzom w Brukseli, że "ma już poukładane w głowie", kto będzie nowym marszałkiem i ministrami. - Myślę, że to w ciągu trzech dni, po niedzieli, będziecie państwo już znali komplet nazwisk - dodała.

Powtórzyła swoje zapewnienie z rana, że nowym marszałkiem sejmu nie zostanie Schetyna. - Grzegorz Schetyna pracuje w MSZ i nie zgłaszał takiej ochoty, żeby zmieniać to miejsce, przynajmniej do mnie, nie wiem jak w relacjach z państwem - powiedziała premier.

Szef MSZ Grzegorz Schetyna powiedział rano dziennikarzom, że "nie ma tematu" jego powrotu na to stanowisko.

d44wxh4

W środę premier poinformowała, że z funkcji w rządzie zrezygnowali ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera zrezygnował Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostaje szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął Radosław Sikorski. Zmiany w rządzie i sejmie nastąpiły po publikacji w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej.

Tzw. afera podsłuchowa dotyczy prywatnych rozmów ministrów i polityków PO, które zostały podsłuchane i nielegalnie nagrane w warszawskich restauracjach od lipca 2013 r., a upublicznione latem 2014 roku w mediach. We wtorek na jednym z portali społecznościowych na profilach biznesmena Zbigniewa S. i jego gazety opublikowano zdjęcia kilkunastu tomów akt śledztwa w tej sprawie, prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga.

- Premier na posiedzeniu klubu PO przedstawi nazwisko kandydata na marszałka sejmu; poinformuje też o tym koalicyjny PSL - poinformowała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Nie chciała mówić o terminie posiedzenia klubu.

- Premier Ewa Kopacz na posiedzeniu klubu Platformy Obywatelskiej przedstawi kandydaturę na marszałka sejmu, powiadomi też o niej koalicjanta z PSL, dopiero wtedy oficjalne poinformujemy o nazwisku osoby, którą kluby PO i PSL będą popierały na stanowisko marszałka sejmu - powiedziała Kidawa-Błońska.

Rzeczniczka rządu powtórzyła też, że nazwiska nowych ministrów będą znane w przyszłym tygodniu, a do powołania nowego marszałka dojdzie na kolejnym posiedzeniu sejmu, które jest zaplanowane na 23-25 czerwca.

d44wxh4

Podziel się opinią

Share

d44wxh4

d44wxh4
Więcej tematów