Trwa ładowanie...
d2h8ho6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Czech ponownie odrzucił łączenie spraw dotacji UE z migracją

• Czeski premier Bohuslav Sobotka wypowiedział się przeciwko łączeniu stosunku państw Unii Europejskiej do emigrantów z kwestią wspomagania ich funduszami unijnymi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Czech ponownie odrzucił łączenie spraw dotacji UE z migracją
(AFP, Fot: THIERRY CHARLIER)
d2h8ho6

Sobotka zareagował w ten sposób na wywiad austriackiego ministra obrony Hansa Petra Doskozila dla niemieckiego portalu internetowego Spiegel Online. Jak powiedział Doskozil, "nie da się tolerować tego, że istnieją dziś będące beneficjentami transferów netto państwa, które otrzymują wsparcie dla regionów ubogich, którym wypłaca się bardzo dużo pieniędzy, ale gdy tylko pojawia się problem, odwracają się i mówią: nie. Odpowiada to być może ich własnej ludności, ale nie jest zgodne z ideą solidarności UE".

W opinii czeskiego premiera zarzuty Doskozila są bezpodstawne. - Nie dotyczy to Republiki Czeskiej, nie odmawiamy udziału we wspólnym rozwiązaniu, jesteśmy jako państwo nader aktywni przy pomaganiu uchodźcom na przykład w Jordanii, w Libanie czy w Turcji. Zdecydowanie nie jesteśmy państwem, które nie byłoby solidarne - powiedział Sobotka dziennikarzom po spotkaniu z prezydentem Miloszem Zemanem w jego rezydencji w Lanach niedaleko Pragi. Przypomniał, że Czechy uczestniczą w ochronie granic Macedonii i Słowenii.

- Sprzeciwiam się temu, by fundusze spójnościowe i fundusze europejskie były wykorzystywane jako środek, który miałby zmuszać poszczególne państwa europejskie do tego, by zmieniały swe poglądy na przykład na temat polityki migracyjnej - zaznaczył szef czeskiego rządu.

Jego stanowisko poparł minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec. - Republika Czeska jako jedno z niewielu państw ściśle przestrzega reguł dotyczących migracji. Jednak zamiast pochwały grozi się nam - napisał na Twitterze.

d2h8ho6

Podziel się opinią

Share

d2h8ho6

d2h8ho6
Więcej tematów