Trwa ładowanie...
d10eyx9
IAR

Premier Beata Szydło z pierwszą wizytą w USA

• Premier Beata Szydło leci do USA
• Będzie to jej pierwsza wizyta w tym kraju
• Premier weźmie udział w ceremonii podpisania porozumienia klimatycznego ONZ
• Spotka się także z Polonią
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło z pierwszą wizytą w USA
(WP)
d10eyx9

Premier Beata Szydło wylatuje po południu do Stanów Zjednoczonych. Celem wizyty szefowej rządu jest udział w ceremonii podpisania porozumienia klimatycznego ONZ.

Wizytę w Nowym Jorku Beata Szydło rozpocznie od złożenia kwiatów na Ground Zero, miejscu zamachów terrorystycznych Al-Kaidy z 11 września 2001 roku. Szefowa rządu odda hołd ofiarom ataków w miejscu, gdzie dzisiaj stoi kompleks upamiętniający tych, którzy zginęli w samolotach lub zawalonych wieżach World Trade Center.

Także w czwartek Beata Szydło pojedzie na nowojorską giełdę, gdzie spotka się z jej przedstawicielami. W planach tego dnia są także rozmowy z polskimi i amerykańskimi biznesmenami, mieszkającymi w Nowym Jorku.

d10eyx9

W piątek Beata Szydło wraz z innymi przywódcami z całego świata uroczyście podpisze wynegocjowane w grudniu ubiegłego roku porozumienie klimatyczne ONZ. W planach są także spotkania bilateralne z innymi politykami.

W sobotę premier pojedzie do oddalonej o 130 kilometrów od Nowego Jorku miejscowości Doylestown w Pensylwanii. Ze względu na znajdujące się tam maryjne sanktuarium miejsce to nazywane jest Amerykańską Częstochową. Beata Szydło weźmie tam udział we mszy świętej i spotka się z Polonią.

To pierwsza wizyta Beaty Szydło w Stanach Zjednoczonych od czasu, gdy polityk PiS została premierem rządu. Polska delegacja wróci do kraju w niedzielę.

d10eyx9

Podziel się opinią

Share
d10eyx9
d10eyx9
Więcej tematów