27-02-2016 (19:36)

Premier Beata Szydło w TV Trwam: zrobimy wszystko, żeby Trybunał Konstytucyjny w Polsce był niezawisły. "Opinia Komisji Weneckiej nie jest wiążąca"

• Trybunał Konstytucyjny w Polsce musi być niezawisły - powiedziała Beata Szydło w TV Trwam
• Dodała, że "opinia Komisji Weneckiej w tej sprawie nie jest wiążąca"
• Prezes TK stanął po stronie politycznej, to budzi wątpliwości - powiedziała
• Premier podsumowała pierwsze 100 dni rządu PiS: nie wycofamy się z reform
• Zapowiedziała pomoc dla uchodźców, ale "nie pozwoli, żeby ktoś zagrażał bezpieczeństwu Polaków"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
WP

- Zrobimy wszystko, żeby Trybunał Konstytucyjny w Polsce był niezawisły. Opinia Komisji Weneckiej nie jest wiążąca. To dane państwo decyduje czy te zalecenia wprowadzi - powiedziała w TV Trwam Beata Szydło. Premier podsumowała 100 dni rządu. Powiedziała, że "umówiła się z Polakami, że wprowadzi konkretne rozwiązania i nie wycofa się z reform".

- Ostateczna opinia Komisji Weneckiej zostanie wydana 12 marca. To, że ten projekt wyciekł do mediów, pokazuje prawdziwe intencje tych, którzy nakręcają złe emocje. Ja również chciałabym, żeby Trybunał Konstytucyjny działał sprawnie i dobrze żeby nie było już wokół niego dyskusji politycznej - wyjaśniła.

- Wszystkie nasze ustawy byłyby kwestionowane. Ja oczywiście ciągle chcę wierzyć, że TK jest niezawisły. Ale obserwując aktywność prezesa Trybunału, który wyszedł z roli sędziego i stanął po stronie politycznej, to budzi poważne wątpliwości - dodała.

WP

Zaznaczyła, że pierwsze 100 dni rządu to "nie był łatwy czas" i wyciągnie z niego wnioski na przyszłość". Po raz kolejny broniła decyzji ws. wprowadzenia programu 500 plus. - Rodzina w Polsce musi otrzymywać wsparcie od państwa i temu służy nasz program. Największą wartością programu jest to, że rodziny będą mieć poczucie stabilizacji. Umówiliśmy się z Polakami, że wprowadzimy konkretne rozwiązania. Nie wycofamy się z reform - dodała.

Zapowiedziała zmiany w systemie emerytalnym oraz "uszczelnienie systemu podatkowego i realizację planu odpowiedzialnego rozwoju". - To teraz nasze priorytety - oznajmiła.

W kontekście problemu z uchodźcami, premier Beata Szydło wyjąsniła, że "oferujemy pomoc humanitarną". - Ale nie pozwolimy żeby ktoś zagrażał bezpieczeństwu Polaków - dodała.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP