Trwa ładowanie...

Mocny apel premiera do antyszczepionkowców. "Obyście nie musieli się przekonać"

Premier kolejny raz przekonywał Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Zwrócił się również z apelem bezpośrednio do antyszczepionkowców. - Obyście nie musieli na własnej skórze przekonać się w szpitalu, jakie ryzyko niesie ze sobą COVID-19 - ostrzegał.

Share
Premier zwrócił się z apelem do antyszczepionkowców
Premier zwrócił się z apelem do antyszczepionkowców Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
da8nlvr

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki podał najnowsze dane dotyczące pandemii COVID-19 w Polsce. W szpitalach przebywa obecnie ponad trzysta osób, a około 40 z nich potrzebuje stałego podłączenia do respiratorów.

- Codziennie odnotowujemy ponad sto nowych zakażeń. (…) Zdaję sobie sprawę, że te liczby, po prawie półtora roku walki z pandemią, na większości Polaków nie robią wrażenia, ale jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że nasza przewaga nad wirusem jest bardzo krucha - podkreślił premier.

"Ofiarą koronawirusa padają w większości ludzie niezaszczepieni"

Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości przywołał przykład Wielkiej Brytanii, Francji oraz Hiszpanii, gdzie w lipcu odnotowuje się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy nowych zakażeń każdego dnia.

da8nlvr

- Tam ofiarą koronawirusa padają w ogromnej większości ludzie niezaszczepieni. To oni stanowią 99 proc. przypadków najbardziej tragicznych. Trudno o lepszy dowód na to, jakim remedium są szczepionki - przekonywał Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Dla kogo szczepienia przeciw COVID-19 obowiązkowe?

Poinformował, że obecna infrastruktura pozwala codziennie zaszczepić w Polsce około 700 tys. osób. Dostęp do szczepionki nie jest już problemem, a wszystko zależy tylko i wyłącznie od liczby chętnych.

Premier apeluje do antyszczepionkowców

Premier zwrócił się również bezpośrednio do antyszczepionkowców.

- Przestańcie prowadzić kampanię fake newsów i agresji, jak ta w Grodzisku Mazowieckim. Będziemy im stanowczo przeciwdziałać - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

- Obyście nie musieli na własnej skórze przekonać się w szpitalu, jakie ryzyko niesie ze sobą COVID-19 - ostrzegał. Dodał również, że nawet jeśli osobie niezaszczepionej nic się nie stanie, to istnieje dużo większe ryzyko, że przeniesie ona wirusa na inną osobę, dla której zakażenie może skończyć się dramatycznie.

da8nlvr

- Będziemy działać zdecydowanie, ponieważ mamy dowód (statystyki z Europy Zachodniej - przyp. red.), że szczepienia działają - powiedział premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
da8nlvr

Podziel się opinią

Share
da8nlvr
da8nlvr
Więcej tematów