Trwa ładowanie...
d1b661n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prawybory w PO - już znamy szczegóły

W przyszłym tygodniu do członków PO trafi gazeta "POgłos" z kartą do głosowania w prawyborach prezydenckich. Głosować pocztą będzie można przez miesiąc - do 24 marca, a przez internet - 20-24 marca. Wyniki prawyborów zatwierdzi 26 marca Rada Krajowa PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawybory w PO - już znamy szczegóły
(PAP)
d1b661n

Wysyłkę "POgłos-u" do członków PO zaplanowano na końcówkę przyszłego tygodnia. W gazecie znajdą oni kartę do głosowania pocztowego oraz login i hasło do głosowania przez internet. Wysyłać głosy pocztą będzie można od momentu otrzymania "POgłosu" do 24 marca.

Login i hasło będą jednorazowe, będzie ich można użyć w głosowaniu internetowym w dniach 20-24 marca. Następnego dnia rozpocznie się zliczanie głosów. Wyniki prawyborów zostaną oficjalnie ogłoszone - i zatwierdzone - podczas Rady Krajowej PO. Jej termin wyznaczono na 26 marca.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom medialnym, w "POgłosie" nie znajdą się listy, w których "kandydaci na kandydatów" - Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski - przekonywaliby do oddania na nich głosu. - Do "POgłosu" chciał przede wszystkim pisać Komorowski, ale jest już za późno, skoro wysyłka ma być w przyszły piątek. Zresztą wypadałoby zamieścić w takiej sytuacji listy od obu kandydatów. Będą musieli przekonywać do siebie w inny sposób - podkreśla źródło zbliżone do władz partii.

d1b661n

Szefową komisji wyborczej, odpowiedzialną za przebieg prawyborów, będzie Hanna Gronkiewicz-Waltz. Technicznie prawybory przygotuje zewnętrzna firma korzystając z centralnego rejestru członków Platformy. Szef PO Donald Tusk zapewnił, że system głosowania będzie "dobrze przygotowany i bezpieczny".

Premier zapowiedział też, że - aby uniemożliwić zapisywanie się do PO, tylko po to, aby poprzeć jednego z kandydatów - głosować będą mogli tylko obecni członkowie ugrupowania. - Ewentualne takie zapisywanie, żeby mieć więcej głosów, nie wchodzi w rachubę, nie będzie skuteczne - podkreślił Tusk.

PO liczy obecnie około 46 tysięcy członków.

d1b661n

Podziel się opinią

Share

d1b661n

d1b661n
Więcej tematów