Trwa ładowanie...

Prawie połowa Polaków źle ocenia pracę rządu. Najnowszy sondaż Kantar Public

48 proc. ankietowanych źle ocenia działalność rządu. Przeciwnego zdania jest niemal tyle samo ankietowanych przez Kantar Public. 40 proc. badanych ma pozytywną opinię o pracy Rady Ministrów. Co ciekawe, pracę premier Beata Szydło źle ocenia 44 proc., a 45 proc. dobrze.

Prawie połowa Polaków źle ocenia pracę rządu. Najnowszy sondaż Kantar PublicŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2bflbz
d2bflbz

Spośród 48 proc. ankietowanych źle oceniających rząd 13 proc. ocenia pracę bardzo źle, a pozostałe 35 proc. raczej źle.

W grupie osób dobrze oceniających pracę rządu tylko 6 proc. uważa, że rząd pracuje zdecydowanie dobrze. 34 proc. ankietowanych zaznaczyło odpowiedź "raczej dobrze".

12 proc. badanych nie wyraziło opinii na temat działalności rządu.

W porównaniu z sondażem z kwietnia odsetek ocen pozytywnych działalności rządu spadł o 1 punkt proc. W tym miesiącu jest też mniej negatywnych ocen rządu, o 2 pkt. proc. Natomiast o 3 pkt. proc. zwiększyła się grupa osób, która nie ma zdania na temat pracy rządu.

d2bflbz

Premier lepiej oceniona niż rząd

Pracę Beaty Szydło 45 proc. badanych oceniło pozytywnie, z czego zdecydowanie dobrze 9 proc, a raczej dobrze pozostałe 36 proc. Natomiast 44 proc. ankietowanych wystawiło premier negatywną ocenę, w tym 14 proc. bardzo negatywną.

11 proc. badanych nie wyraziło zdania na temat tego, czy Beata Szydło dobrze wypełnia obowiązki premiera.

W porównaniu z wynikami z kwietnia o 3 punkty proc. zmniejszył się odsetek ocen pozytywnych pracy premier, a odsetek ocen negatywnych pozostał bez zmian.

Większość pozytywnie o Andrzeju Dudzie

W sondażu proszono też o ocenę pracy prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem łącznie 49 proc. badanych dobrze wypełnia on obowiązki prezydenta, z czego 11 proc. uważa, że zdecydowanie dobrze, a 38 - raczej dobrze.

d2bflbz

Negatywną ocenę o pracy Andrzeja Dudy ma łącznie 41 proc. badanych, z czego 15 proc. uważa, że prezydent zdecydowanie źle wypełnia swoje obowiązki, a 26 proc., że raczej źle.

11 proc. badanych nie potrafiło jednoznacznie ocenić działalności prezydenta.

W stosunku do sondażu z kwietnia grupa pozytywnie oceniających działalność prezydenta nie zmieniła się, a odsetek ocen negatywnych spadł o 1 punkt proc.

Sondaż Kantar Public został przeprowadzony w dniach 12-17 maja 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1047 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

d2bflbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bflbz
Więcej tematów