Trwa ładowanie...
dmncvpz

Prawie 300 śmiertelnych wypadków drogowych od początku wakacji

Policja podsumowała pierwszą połowę wakacji na drogach. Według jej danych, doszło do 292 wypadków. W samym tylko lipcu zginęło 188 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od początku wakacji doszło do prawie 300 śmiertelnych wypadków
Od początku wakacji doszło do prawie 300 śmiertelnych wypadków (East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)
dmncvpz

Żeby zadziałać na wyobraźnię kierowców, policja naniosła miejsca wypadków na interaktywną mapę. Jest ona na bieżąco aktualizowana. Czerwonym, pulsującym kolorem wyróżnione są lokalizacje 10 ostatnich wypadków.

Policja podkreśla na swojej stronie, że wizualizacja, "ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach".

Śmiertelne wypadki zdarzają się nie tylko w dłuższej trasie, podczas wyjazdów nad morze czy w góry. Dużo zdarzeń to wypadki lokalne i np. potrącenia motocyklistów lub rowerzystów – wyliczają policjanci.

dmncvpz

W czwartek, w Bytomiu samochód osobowy zderzył się czołowo w motocyklem. Na miejsce wezwano helikopter LPR. Mimo to nie udało się uratować 48-latka. Wypadek spowodował spore utrudnienia w ruchu.

Dzień wcześniej, w środę, w Suwałkach także doszło do śmiertelnego potrącenia. Tym razem samochód osobowy wjechał w samochód na prawym pasie jezdni i grupę osób, które prawdopodobnie prowadziły pracę na jezdni. Zginęło dwóch mężczyzn.

Policja, oprócz interaktywnej mapy, przypomina o zasadach, których stosowanie zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mowa m.in. o respektowaniu przepisów, nierozmawianiu przez telefon komórkowy w trakcie jazdy, zwalnianiu przy przejściach dla pieszych, niewyprzedzaniu.

dmncvpz

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jan Ołdakowski pod wrażeniem akcji WP. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w niej

dmncvpz

Podziel się opinią

Share
dmncvpz
dmncvpz
Więcej tematów