Trwa ładowanie...
policja

Prawie 300 śmiertelnych wypadków drogowych od początku wakacji

Policja podsumowała pierwszą połowę wakacji na drogach. Według jej danych, doszło do 292 wypadków. W samym tylko lipcu zginęło 188 osób.

Share
Prawie 300 śmiertelnych wypadków drogowych od początku wakacji
Źródło: East News, fot: Piotr Jedzura/REPORTER
d12g62y

Żeby zadziałać na wyobraźnię kierowców, policja naniosła miejsca wypadków na interaktywną mapę. Jest ona na bieżąco aktualizowana. Czerwonym, pulsującym kolorem wyróżnione są lokalizacje 10 ostatnich wypadków.

Policja podkreśla na swojej stronie, że wizualizacja, "ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach".

Śmiertelne wypadki zdarzają się nie tylko w dłuższej trasie, podczas wyjazdów nad morze czy w góry. Dużo zdarzeń to wypadki lokalne i np. potrącenia motocyklistów lub rowerzystów – wyliczają policjanci.

d12g62y

W czwartek, w Bytomiu samochód osobowy zderzył się czołowo w motocyklem. Na miejsce wezwano helikopter LPR. Mimo to nie udało się uratować 48-latka. Wypadek spowodował spore utrudnienia w ruchu.

Dzień wcześniej, w środę, w Suwałkach także doszło do śmiertelnego potrącenia. Tym razem samochód osobowy wjechał w samochód na prawym pasie jezdni i grupę osób, które prawdopodobnie prowadziły pracę na jezdni. Zginęło dwóch mężczyzn.

Policja, oprócz interaktywnej mapy, przypomina o zasadach, których stosowanie zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mowa m.in. o respektowaniu przepisów, nierozmawianiu przez telefon komórkowy w trakcie jazdy, zwalnianiu przy przejściach dla pieszych, niewyprzedzaniu.

d12g62y

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jan Ołdakowski pod wrażeniem akcji WP. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w niej

d12g62y

Podziel się opinią

Share
d12g62y
d12g62y
Więcej tematów