Trwa ładowanie...

Prawdziwe oblicze fanatyzmu. Wstrząsające wideo pokazuje dżihadystę cieszącego się na myśl o samobójczym zamachu

• Państwo Islamskie udostępniło wstrząsający film propagandowy
• Na nagraniu widać dżihadystów w trakcie losowania, który z nich dokona... samobójczego zamachu
• Młody mężczyzna, który losowanie "wygrał" nie kryje radości z takiego obrotu spraw

Share
Prawdziwe oblicze fanatyzmu. Wstrząsające wideo pokazuje dżihadystę cieszącego się na myśl o samobójczym zamachu
Źródło: mirror.co.uk
d16iafd

Państwo Islamskie jest znane ze swej bezwzględności, którą lubi chwalić się w propagandowych nagraniach. W ostatnich tygodniach opinię publiczną oburzyły materiały, w których wykorzystano dzieci. Chłopcy w wieku 10 czy 11 lat, nawołujący do rzezi niewiernych a nawet czynnie uczestniczący w egzekucjach to codzienność na terenach okupowanych przez bojowników ISIS.

Tym razem jednak fundamentaliści postanowili pokazać, jak wygląda ofiara prania mózgu. Młody mężczyzna bierze udział w losowaniu, które "wygrywa". Z komentarza do nagrania i kolejnych scen widz dowiaduje się, że losowanie dotyczyło wyboru osoby, która jako następna dokona samobójczego zamachu.

d16iafd

W momencie rozstrzygnięcia losowania następuje trudna do zrozumienia eksplozja radości. Pewien swojej śmierci mężczyzna cieszy się wraz z towarzyszami, jeden z nich po ojcowsku całuje go w czoło i obejmuje. "Zwycięzca" od razu chwyta plecak - prawdopodobnie wyładowany materiałami wybuchowymi. Chwilę później widać już chałupniczo opancerzoną ciężarówkę-pułapkę, która pod sam koniec nagrania eksploduje.

Dalszego fragmentu filmu media już nie udostępniają, ale widać na nim dzieci, które oglądają nagranie z zamachowcem cieszącym się na myśl o samobójczej misji. To kolejne z serii wideo poświęconych tzw. "szczeniętom kalifatu", czyli nieletnim bojownikom. Dzieci "walczące" dla ISIS, to często ofiary porwań, poddawane bezwzględnemu praniu mózgu i uczestniczące w egzekucjach. Brutalny "obóz szkoleniowy" dla dzieci nie akceptuje braku dyscypliny. Każdy przejaw niesubordynacji może zakończyć się śmiercią "ucznia".

d16iafd

Podziel się opinią

Share
d16iafd
d16iafd
Więcej tematów