Trwa ładowanie...
d3hzioc
złota
24-10-2001 11:23

Prawdziwa "złota rybka"


Naukowcy japońscy wyhodowali pierwszą na świecie prawdziwie złotą złotą rybkę.

d3hzioc
d3hzioc

Prace nad uzyskaniem ryby w kolorze czystego złota trwały 15 lat. Pierwszego prawdziwie złotego karpia uzyskali naukowcy z prywatnego instytutu ichtiologii w Nara.

75-letni właściciel firmy Yamato Koriyama, Shigeharu Nakano twierdzi, że naukowcy eksperymentowali w sumie z 30 różnymi gatunkami ryb, zanim udało im się otrzymać osobnika w kolorze słonecznego blasku, przekazującego taką szatę całemu swemu potomstwu.

Złota złota rybka prawie nie występuje w naturze; jeśli tak się zdarzy, jest to ewenement, podobny do pojawiania się np. albinosów wśród zwierząt. Co więcej, cecha ta nie jest przekazywana genetycznie.

Japońska złota rybka przekaże czysto złotą szatę swemu potomstwu - twierdzą japońscy naukowcy. W akwariach firmy z Nary pływa obecnie dziesięć tysięcy prawdziwie złotych małych karpi. Jest to już czwarte złote pokolenie. Dorosłe "złote rybki" mierzyć będą nie więcej niż 15 centymetrów.

Nakano liczy, że rosnący w jego akwariach narybek stanie się dla firmy prawdziwą...żyłą złota.(in)

d3hzioc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hzioc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj