Trwa ładowanie...
d28aofo

Pracownicy rybnickiego szpitala chcą podwyżek. 94 proc. głosujących za strajkiem

Zatrudnieni w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku chcą wyższego wynagrodzenia dla wszystkich pracowników o 800 zł brutto. W głosowaniu wzięło udział ponad 800 z 1300 pracowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku rozważają strajk, aby dostać podwyżki płac
Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku rozważają strajk, aby dostać podwyżki płac (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d28aofo

W referendum strajkowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku wzięło udział 837 osób z 1300 zatrudnionych w placówce. 94 proc. pracowników opowiedziało się za strajkiem w walce o podwyżki płac. Związki zawodowe domagają się dla wszystkich zatrudnionych w szpitalu większego wynagrodzenia o 800 zł brutto - informuje solidarnosckatowice.pl.

- Wynik świadczy o tym, że zatrudnieni w placówce popierają postulaty zgłoszone przez związki i są gotowi przystąpić do akcji strajkowej. Tym samym upoważnili nas do jej zorganizowania, jeśli rozmowy z pracodawcą zakończą się fiaskiem - tłumaczy Piotr Rajman, przewodniczący Solidarności w szpitalu. Kolejna tura rozmów jest zaplanowana na czwartek.

d28aofo

Spór w rybnickim szpitalu trwa od maja 2018 r. Uczestniczą w nim wszystkie organizacje związkowe za wyjątkiem zrzeszającego pielęgniarki i położne. Mimo to członkowie tego stowarzyszenia wzięli udział w głosowaniu. W październiku ub.r. podpisano porozumienie, które nie skończyło sporu. Płace wzrosły jednak jedynie o 400 zł brutto, a nie 1200 jak głosił jeden z postulatów.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Jarosław Gowin dostał niewygodne pytanie o zarobki

Źródło: solidarnosckatowice.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28aofo

Podziel się opinią

Share

d28aofo

d28aofo
Więcej tematów