Trwa ładowanie...

Pracownicy rybnickiego szpitala chcą podwyżek. 94 proc. głosujących za strajkiem

Zatrudnieni w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku chcą wyższego wynagrodzenia dla wszystkich pracowników o 800 zł brutto. W głosowaniu wzięło udział ponad 800 z 1300 pracowników.

Share
Pracownicy rybnickiego szpitala chcą podwyżek. 94 proc. głosujących za strajkiemŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d35g3wh

W referendum strajkowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku wzięło udział 837 osób z 1300 zatrudnionych w placówce. 94 proc. pracowników opowiedziało się za strajkiem w walce o podwyżki płac. Związki zawodowe domagają się dla wszystkich zatrudnionych w szpitalu większego wynagrodzenia o 800 zł brutto - informuje solidarnosckatowice.pl.

- Wynik świadczy o tym, że zatrudnieni w placówce popierają postulaty zgłoszone przez związki i są gotowi przystąpić do akcji strajkowej. Tym samym upoważnili nas do jej zorganizowania, jeśli rozmowy z pracodawcą zakończą się fiaskiem - tłumaczy Piotr Rajman, przewodniczący Solidarności w szpitalu. Kolejna tura rozmów jest zaplanowana na czwartek.

Spór w rybnickim szpitalu trwa od maja 2018 r. Uczestniczą w nim wszystkie organizacje związkowe za wyjątkiem zrzeszającego pielęgniarki i położne. Mimo to członkowie tego stowarzyszenia wzięli udział w głosowaniu. W październiku ub.r. podpisano porozumienie, które nie skończyło sporu. Płace wzrosły jednak jedynie o 400 zł brutto, a nie 1200 jak głosił jeden z postulatów.

d35g3wh

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Jarosław Gowin dostał niewygodne pytanie o zarobki

Źródło: solidarnosckatowice.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35g3wh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35g3wh
d35g3wh
Więcej tematów