Trwa ładowanie...
d16dv00

Prace nad ustawą o medycznej marihuanie. Anna Kalita: Tomek bardzo się cieszył, a wyszła wydmuszka

- Aby temat istniał, musi być historia i bohater. Tomek umierał publicznie, ciągle powtarzając, że obecne prawo jest nieludzkie. Nie wiem, skąd taki strach. Morfina jest dostępna w aptekach, czy wszyscy jesteśmy morfinistami? Bądźmy poważni - oceniła w #dzieńdobryWP prace nad ustawą o medycznej marihuanie Anna Kalita.

d16dv00
d16dv00

Dodała, że ludzie zapamiętali Tomasza Kalitę, jako młodego mężczyznę biegającego po Sejmie, gdzie wydawało się, że wszystko przed nim.

- Nagle pokazał im: proszę bardzo, spuchłem od sterydów, włosy mi wypadły, tutaj mam szramę po wycięciu guza, a lekarze dają mi rok życia. Patrzcie na mnie, umieram przed kamerami, chciałbym się leczyć medyczną marihuana, ale mi się tego odmawia - powiedziała.

Medyczna marihuana w Polsce? Anna Kalita: to wydmuszka, ustawa została okrojona

- Na jesieni ubiegłego roku mówiło się, gdzie będą uprawiane konopie w Polsce. Że będą to certyfikowane uprawy, Instytut Nasiennictwa będzie to kontrolować i będziemy mieć leki w Polsce. To brzmiało super. Tomek bardzo się cieszył, wierzył, że tak będzie. Mówił: "zobacz Aniu, nie jestem posłem, a będę miał swoją ustawę. Ale niestety, miesiące mijały, ustawa została okrojona i wydmuszka z niej została - opowiedziała Anna Kalita.

Co zostało z głośno zapowiadanej ustawy? - Upraw w Polsce ma nie być, refundacji ma nie być, ale dobre jest przynajmniej to, że chorzy leczący się medyczną marihuaną nie będą przestępcami - przyznała.

d16dv00

"Morfina jest w aptekach, czy wszyscy jesteśmy morfinistami?"

Dodała, że na niewiele się to zda, bo "producenci z Holandii czy Danii zapowiadają że nie będą nam jej sprzedawać, bo mają ją tylko na swój rynek".

- Nie wiem, skąd się bierze ten wielki strach przed uprawami marihuany w Polsce. Ironizuje, ale że co: zielsko rozprzestrzeni nam się i zakwitnie w ogródkach? Bądźmy poważni, to mają być państwowe uprawy, w pełni pod kontrolą. Morfina, która jest w aptekach, czy ona się rozprzestrzenia po kraju, czy wszyscy jesteśmy morfinistami? Moglibyśmy mieć tanie leki - oceniła Kalita.

Ustawa o medycznej marihuanie jest teraz w rękach rządu. - A wiadomo, jakie zdanie ma minister zdrowia na ten temat. Dla niego marihuana jest narkotykiem. Nawet powiedział kiedyś, że ci, którzy walczą o legalizację, mają na celu promocję narkotyków - dodała.

Włącz Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. NETIA: kanał 29. INEA: kanał 28. Platforma nc+: kanał 170.

d16dv00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16dv00
Więcej tematów