Trwa ładowanie...
d2pv1nh

Poznański radny PO obraża Legię na Twitterze

"Jeden jest mistrz Polski, jedna ku..a w Polsce jest...mistrzem jest Kolejorz, a tą ku..ą Legia jest" - tak zwycięstwo Lecha Poznań nad Legią Warszawa skomentował na Twitterze radny PO Tomasz Lipiński. Polityk nie zamierza przepraszać za swój wulgarny wpis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznański radny PO obraża Legię na Twitterze
(PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d2pv1nh

W niedzielę na INEA Stadionie w Poznaniu w meczu na szczycie piłkarskiej ekstraklasy drużyna Lecha Poznań pokonała zespół warszawskiej Legii 2:1. Kibice obu ekip od lat żyją w wielkiej nienawiści, a każdemu meczowi z udziałem obu drużyn towarzyszą wulgarne przyśpiewki i wyzwiska.

Jak się okazuje, emocje udzielają się nie tylko fanatycznym szalikowcom, ale także osobom publicznym. Tomasz Lipiński, poznański radny Platformy Obywatelskiej zwycięstwo Lecha skomentował na Twitterze i Facebooku słowami: „Jeden jest mistrz Polski, jedna ku..a w Polsce jest...mistrzem jest Kolejorz, a tą ku..ą Legia jest”. Chociaż swój wpis poprzedził komentarzem "na chwilę obecną jest to profil prywatny", zobaczyli go wszyscy obserwujący profil radnego. Wiele osób oburzyły tak wulgarne słowa, ale radny nawet w poniedziałkowy poranek, kiedy minęły emocje, nie uważa, aby zrobił coś złego.

 (fot. Twitter)
((fot. Twitter))

- Przyznaję, że emocje wzięły górę nad rozsądkiem, ale nie żałuję i nie zamierzam kasować tego wpisu - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Lipiński. – Uważam, że wulgaryzmy używane rzadko, w tak wyjątkowych sytuacjach, są dopuszczalne – dodaje.

d2pv1nh

Zupełnie innego zdania jest Marek Sternalski – przewodniczący klubu radnych PO i także zagorzały kibic piłki nożnej, który również był na niedzielnym meczu Lecha z Legią.

- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa Lecha, ale jako kibic włoskiej piłki mam nadzieję, że radny miał na myśli włoski wyraz „zakręt”, bo na włoskich stadionach najbardziej zagorzali kibice zasiadają właśnie na łukach – mówi Sternalski, po czym dodaje już poważniej: - Uważam, że nie należy używać wulgaryzmów, a zwłaszcza nie powinny ich używać osoby publiczne i będę na ten temat rozmawiał z radnym Lipińskim.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2pv1nh

Podziel się opinią

Share
d2pv1nh
d2pv1nh
Więcej tematów