Trwa ładowanie...

Poznański radny PO obraża Legię na Twitterze

"Jeden jest mistrz Polski, jedna ku..a w Polsce jest...mistrzem jest Kolejorz, a tą ku..ą Legia jest" - tak zwycięstwo Lecha Poznań nad Legią Warszawa skomentował na Twitterze radny PO Tomasz Lipiński. Polityk nie zamierza przepraszać za swój wulgarny wpis.

Share
Poznański radny PO obraża Legię na Twitterze
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d21r6oi

W niedzielę na INEA Stadionie w Poznaniu w meczu na szczycie piłkarskiej ekstraklasy drużyna Lecha Poznań pokonała zespół warszawskiej Legii 2:1. Kibice obu ekip od lat żyją w wielkiej nienawiści, a każdemu meczowi z udziałem obu drużyn towarzyszą wulgarne przyśpiewki i wyzwiska.

Jak się okazuje, emocje udzielają się nie tylko fanatycznym szalikowcom, ale także osobom publicznym. Tomasz Lipiński, poznański radny Platformy Obywatelskiej zwycięstwo Lecha skomentował na Twitterze i Facebooku słowami: „Jeden jest mistrz Polski, jedna ku..a w Polsce jest...mistrzem jest Kolejorz, a tą ku..ą Legia jest”. Chociaż swój wpis poprzedził komentarzem "na chwilę obecną jest to profil prywatny", zobaczyli go wszyscy obserwujący profil radnego. Wiele osób oburzyły tak wulgarne słowa, ale radny nawet w poniedziałkowy poranek, kiedy minęły emocje, nie uważa, aby zrobił coś złego.

(fot. Twitter)
Źródło: (fot. Twitter)

- Przyznaję, że emocje wzięły górę nad rozsądkiem, ale nie żałuję i nie zamierzam kasować tego wpisu - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Lipiński. – Uważam, że wulgaryzmy używane rzadko, w tak wyjątkowych sytuacjach, są dopuszczalne – dodaje.

d21r6oi

Zupełnie innego zdania jest Marek Sternalski – przewodniczący klubu radnych PO i także zagorzały kibic piłki nożnej, który również był na niedzielnym meczu Lecha z Legią.

- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa Lecha, ale jako kibic włoskiej piłki mam nadzieję, że radny miał na myśli włoski wyraz „zakręt”, bo na włoskich stadionach najbardziej zagorzali kibice zasiadają właśnie na łukach – mówi Sternalski, po czym dodaje już poważniej: - Uważam, że nie należy używać wulgaryzmów, a zwłaszcza nie powinny ich używać osoby publiczne i będę na ten temat rozmawiał z radnym Lipińskim.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d21r6oi

Podziel się opinią

Share
d21r6oi
d21r6oi
Więcej tematów