Trwa ładowanie...

Poznań – sygnał o podłożeniu bomby. Ewakuowano aulę UAM w czasie inauguracji roku akademickiego

Poznań – w trakcie przemówienie wicepremiera Jarosława Gowina przerwano uroczystość inauguracji. Ewakuowano salę z powodu sygnału o podłożeniu bomby.

Share
Poznań – sygnał o podłożeniu bomby. Ewakuowano aulę UAM w czasie inauguracji roku akademickiego
Źródło: iStock.com
d1kspf2

Poznań – inauguracja roku akademickiego

Dzisiaj o godzinie w 10 w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniurozpoczęła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Wiadomo, że była to uroczystość wspólna czterech poznańskich uczelni wyższych: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wiadomo, że wydarzeniu uczestniczyły przedstawiciele władz państwowych i samorządowych – w tym minister Andrzej Dera oraz wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosław Gowin.

Ewakuacja – okoliczności zdarzenia

Podczas przemówienia wicepremiera Gowina rektor UAM – prof. Andrzej Lesicki oznajmił, iż jest zmuszony przerwać uroczystość z powodu sygnału o podłożeniu w budynku ładunku wybuchowego. Profesor przeprosił premiera za niedogodności. Oznajmił również, że jego zdaniem informacja o podłożeniu bomby jest jedynie głupim kawałem. Niestety, wszyscy byli zmuszeni opuścić budynek, gdyż przepisy wymagały natychmiastowego sprawdzenia sali.

Według rzecznika wielkopolskiej policji – Andrzeja Borowiaka służby zdecydowały się niezwłocznie ewakuować obiekt. Policja nie ujawniła jednak informacji, kto i kiedy zgłosił podłożenie ładunku wybuchowego na terenie uniwersytetu. Wiadomo, że zakończono już przeszukiwania budynku i zgodnie z przypuszczeniami rektora nie znaleziono w nim bomby.

d1kspf2

Podziel się opinią

Share
d1kspf2
d1kspf2
Więcej tematów