Trwa ładowanie...

Poznań. Pierwsze zalecenia z kontroli NFZ w szpitalu

Narodowy Fundusz Zdrowia sprawdza doniesienia na temat możliwych nieprawidłowości w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Kontrola jeszcze trwa, ale urzędnicy mają już pierwsze wnioski i zalecenia.
Share
Poznań. Pierwsze zalecenia z kontroli NFZ w szpitalu przy. ul. Szwajcarskiej
Poznań. Pierwsze zalecenia z kontroli NFZ w szpitalu przy. ul. SzwajcarskiejŹródło: East News, Fot: PAWEL JASKOLKA
d3j0jbw

Kontrowersje wokół największego szpitala covidowego w Poznaniu i Wielkopolsce wybuchły po ujawnieniu przez dziennikarzy programu "Uwaga" TVN filmu nagranego przez pacjenta. Podnoszone zarzuty dotyczyły m.in. sprawowania opieki przez personel czy działania stacji dializ w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Po emisji materiału kontrole w placówce zlecili: wojewoda wielkopolski, prezydent Poznania oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Przedstawiciele tej ostatniej instytucji nadal prowadzą postępowanie, ale już teraz wydali zalecenia, które mają poprawić opiekę na pacjentami.

- Zgodnie z przepisami, szpital powinien tak zorganizować swoją pracę, żeby personel na oddziale zmieniał się co cztery godziny - informuje w rozmowie z portalem epoznanp.pl Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału NFZ. Chodzi tu przede wszystkim o nocne zmiany.

d3j0jbw

Koronawirus w Polsce. Kontrowersyjna relacja ze szpitala na Stadionie Narodowym

- Pracownicy szpitala powinni mieć lepszy niż obecnie, przynajmniej na niektórych oddziałach, kontakt z chorymi - dodała Żbikowska-Cieśla.

NFZ zalecił też poprawę dostępu chorych do pomocy psychologów oraz weryfikację stanu zdrowia pacjentów z COVID-19 i w razie poprawy przewożenie ich izolatorium.

d3j0jbw

Dyrekcja i personel: czujemy się obrażeni

- Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudna decyzja, ale taką weryfikację po dłuższym 13- czy 14-dniowym pobycie należy przeprowadzić - stwierdza Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak zaznacza poznański portal, dyrekcja szpitala cały czas odpiera zarzuty, a personel czuje się obrażony. Władze placówki zapowiedziały złożenie zawiadomienia w prokuraturze ws. podnoszonych oskarżeń.

Źródło: epoznan.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j0jbw

Podziel się opinią

Share
d3j0jbw
d3j0jbw
Więcej tematów