Trwa ładowanie...
d4vfz1b

Poznań. Nie żyje tygrys Gideon uratowany z nielegalnej hodowli. "Nie doczekał końca procesu"

Władze zoo w Poznaniu poinformowały, że zmarł tygrys o imieniu Gideon, którego uratowano z nielegalnej hodowli w Pyszącej pod Śremem (woj. wielkopolskie). Zwierzę miało niecałe pięć lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznań. Nie żyje tygrys Gideon
Poznań. Nie żyje tygrys Gideon (Getty Images)
d4vfz1b

O śmierci tygrysa poinformowano na stronie poznańskiego zoo na Facebooku. W opublikowanym wpisie władze ogrodu oświadczyły, że Gideon zmarł z powodu zniszczonych nerek.

"Gideon był kochanym miziakiem, wraz z bratem w poznańskim zoo uzyskał spokój i dobrostan na dużym lesistym wybiegu. Bawił się, szalał, cieszył każdego dnia. Odszedł z powodu typowego dla cyrkowych mieszańców o niewiadomym pochodzeniu, hodowanych i brutalnie tresowanych dla widowisk cyrkowych z ich udziałem bądź sprzedawanych na części ciała, powodu: zniszczonych nerek" - czytamy na stronie poznańskiego zoo.

Poznań. Nie żyje tygrys Gideon

Gideon został uratowany w 2017 roku, kiedy zlikwidowano nielegalną hodowlę dzikich zwierząt funkcjonującą w Pyszącej pod Śremem. Zwierzę przebywało tam w tragicznych warunkach. Razem ze swoim tygrysim bratem Sokką żyli w niewielkiej klatce, w której ledwo mogli się poruszać. Więcej o sprawie pisaliśmy w Wirtualnej Polsce.

d4vfz1b

Zobacz także: Tygrys wskazał, kto wygra wybory

"Nie doczekał końca procesu, który przeciwko jego właścicielowi toczy się przed Sadem Okręgowym w Poznaniu (pierwsze nieprawomocne wyroki i przepadek zwierząt orzeczono w Sądzie Rejonowym w Śremie, natomiast główne wątki sprawy nadal są procedowane)" - piszą władze ogrodu zoologicznego.

Poznańskie zoo ogłosiło też, że Sokka zostanie poddany badaniom nerek, aby upewnić się, że jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

d4vfz1b

"Świat bez tygrysa Gideona będzie gorszy, pusty. Bez jego ocierania się, pufania, cudownych skoków i polowań. Pusty dla nas, pracowników zoo. Ale niech biega wolny w tygrysim niebie, bez bólu i bez obecności ludzi, którzy ten ból zadali..." - czytamy w komunikacie.

Władze zoo zapewniły też, że nadal zamierzają apelować o ochronę tygrysów oraz całkowity zakaz ich hodowli i transportów oraz widowisk cyrkowych z ich udziałem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4vfz1b

Podziel się opinią

Share
d4vfz1b
d4vfz1b
Więcej tematów