Trwa ładowanie...
d3sc9fv

Poznań. Nagrano dramatyczną sytuację na budowie. Wiatr porwał płytę razem z człowiekiem

Chwile grozy przeżył pracownik budowy w centrum Poznania. Mężczyzna zawisł na krawędzi betonowej płyty unoszonej przez dźwig. Robotnik spadł na ziemię z wysokości kilku metrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznań. Wideo zaniepokoiło internautów. Firma prowadząca prace wyjaśniła, jak doszło do trudnej sytuacji
Poznań. Wideo zaniepokoiło internautów. Firma prowadząca prace wyjaśniła, jak doszło do trudnej sytuacji (Youtube/Einar Thorwaldsen)
d3sc9fv

Nagranie z budowy w Poznaniu pojawiło się w sieci w piątek. Widać na nim mężczyznę wiszącego na krawędzi wielkiej płyty. Element jest transportowany przez dźwig.

Po kilkunastu sekundach mężczyzna skacze na ziemię. Upada z wysokości kilku metrów. Sytuację skomentował w rozmowie z portalem fakt.pl przedstawiciel firmy prowadzącej prace.

d3sc9fv

- Do zdarzenia doszło w dniu 21 lutego 2020 roku, ok. godz. 9:20, na placu budowy inwestycji "Nowy Rynek” w Poznaniu. W wyniku nagłego i silnego podmuchu wiatru jedna z transportowanych płyt została gwałtownie uniesiona wraz z przytrzymującym ją w tym momencie pracownikiem budowy - poinformował Rafał Buława z przedsiębiorstwa Skanska.

Zobacz też: Nowe taśmy TVP o Lechu Wałęsie. Joanna Scheuring-Wielgus kreśli czarny scenariusz przed wyborami

Sytuację miał uratować operator dźwigu. Robotnik, który spadł na ziemię, nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Mimo to przewieziono go do szpitala. Podczas badań nie stwierdzono nic niepokojącego.

d3sc9fv

- W związku z zaistniałym zdarzeniem zostaną przeanalizowane i poprawione procedury postępowania w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych na placu budowy. Dodatkowe szkolenia przejdą również osoby pracujące przy transportach pionowych - zaznaczył Buława.

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sc9fv

Podziel się opinią

Share

d3sc9fv

d3sc9fv
Więcej tematów