Trwa ładowanie...
d1ap5ze

Poznań City Center najlepszą inwestycją roku?

Galeria handlowa Poznań City Center znalazła się w gronie nominowanych do nagrody Prime Property Prize w kategorii "Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznań City Center najlepszą inwestycją roku?
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
d1ap5ze

Konkurs Prime Property Prize 2014 organizuje redakcja portalu PropertyNews.pl. Jego celem jest wyłonienie firm oraz projektów, które w ostatnim roku „miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży".

Jedną z konkursowych kategorii jest "Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej". Wśród nominowanych obiektów znalazła się galeria handlowa Poznań City Center. Centrum otwarto w październiku 2013 r., ale już w kwietniu 2014 r. musiano ją zamknąć na dwa tygodnie po tym, jak zawaliła się część sufitu.

PCC ma aż 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej, na której mieści się 200 lokali handlowych i 30 lokali gastronomicznych. Projekt i koncepcję architektoniczną Poznań City Center wraz z Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym opracowało międzynarodowe biuro architektoniczne Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego i wykonawczego oraz przetargowego jest poznańska pracownia Pentagram Architekci Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą była firma Trigranit, a od marca 2014 r. właścicielami obiektu są ECE European Prime Shopping Centre Fund i Resolution Property.

d1ap5ze

Konkurentami PCC w konkursie są Plac Unii City Shopping (Warszawa), Centrum Riviera (Gdynia), Atrium Felicity (Lublin), Brama Pomorza (okolica Chojnic).

Lista nominacji została przygotowana na podstawie zgłoszeń czytelników portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl oraz prac członków Forum Ekspertów.

Uroczysta Gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2014 będzie podsumowaniem pierwszego dnia Property Forum 2014, które odbędzie się w dniach 22-23 września w Warszawie.

d1ap5ze

Podziel się opinią

Share

d1ap5ze

d1ap5ze
Więcej tematów