Trwa ładowanie...

Poznań. Były salezjanin szokuje. "Tu jest twarz tego pana"

Były salezjanin ks. Michał Woźnicki podczas odprawianej przez siebie mszy obrażał dziennikarza "Gazety Wyborczej". Suspendowany duchowny pokazywał jego zdjęcie i pytał, co może czekać człowieka, który "by się wysługiwał Żydom, gazecie żydowskiej?".

Share
Poznań. Były salezjanin ks. Michał Woźnicki podczas mszy pokazywał fotografię dziennikarza "Gazety Wyborczej"
Poznań. Były salezjanin ks. Michał Woźnicki podczas mszy pokazywał fotografię dziennikarza "Gazety Wyborczej"Źródło: YouTube
d4jjv6m

- To jest twarz tego pana. Tu jest na marszu gejowskim. Aż smutno patrzeć na takie twarze zblazowanych, młodych ludzi - powiedział podczas odprawianej w swoim pokoju mszy ks. Michał Woźnicki.

Suspendowany duchowny to były salezjanin. W ostatnim czasie było o nim głośno m.in. za sprawą konfliktu między nim a jego byłym zgromadzeniem. Ksiądz nie chce się wyprowadzić ze swojego pokoju i, mimo obostrzeń pandemicznych oraz zakazu sprawowania sakramentów, odprawia w nim msze, na które zaprasza zwolenników.

d4jjv6m

W trakcie środowej mszy ks. Woźnicki pokazał zdjęcie dziennikarza "Gazety Wyborczej" Piotra Żytnickiego. Duchownemu nie podoba się, że "członek społeczności LGBT" w "gazecie żydowskiej dla Polaków zajmuje się sprawami Kościoła".

Inauguracja Joe Bidena. Aleksander Kwaśniewski: to próba powrotu do normalności, łatwo nie będzie

Poznań. Kontrowersyjne wypowiedzi ks. Michała Woźnickiego. "Wysługuje się Żydom?"

- I teraz pytanie. Jako Żyd to w Starym Testamencie grzechy sodomskie są grzechami, za które jest szeol, Hades. No a w Nowym Testamencie - piekło. No a co w przypadku Polaka, który by się wysługiwał Żydom, gazecie żydowskiej? - pytał były salezjanin na mszy.

Duchowny stwierdził również, że skłonności homoseksualne są "zboczeniem". - Jeśli ktoś mnie przekona, że kiszka stolcowa ma funkcję wchłaniającą, a nie odwrotnie, to jestem za - dodał ks. Woźnicki.

d4jjv6m

Źródło: poznan.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4jjv6m

Podziel się opinią

Share
d4jjv6m
d4jjv6m
Więcej tematów