Trwa ładowanie...

Poznań. Były salezjanin dostał nakaz eksmisji z domu zakonnego

Sąd Rejonowy w Poznaniu nakazał ks. Michałowi Woźnickiemu opuścić lokal w domu zakonnym, który należy do Towarzystwa Salezjanów. Suspendowany kapłan był skonfliktowany z pozostałymi duchownymi.

Share
Poznań. Ks. Michał Woźnicki eksmitowany z Towarzystwa Salezjańskiego
Poznań. Ks. Michał Woźnicki eksmitowany z Towarzystwa SalezjańskiegoŹródło: Agencja Gazeta
d16ut93

Sprawa ks. Michała Woźnickiego ciągnie się od 2018 r. Wtedy kapłan został wydalony z Towarzystwa Salezjańskiego. Od tego czasu nie ma prawa sprawować sakramentów świętych ani mieszkać na terenie tamtejszego domu zakonnego. Mimo to nie opuścił lokalu, a w swoim pokoju odprawiał msze w rycie rzymskim, które transmitował w internecie.

Poznań. Ks. Michał Woźnicki eksmitowany z Towarzystwa Salezjańskiego

Przełożeni duchownego chcieli eksmitować ks. Woźnickiego, ale ten ignorował sprawę i wciąż głosił kontrowersyjne poglądy. Między salezjanami a kapłanem dochodziło do konfliktów, wielokrotnie interweniowała policja. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w październiku. Powodem było przekroczenie obostrzeń związanych z koronawirusem.

d16ut93

8 grudnia Sąd Rejonowy w Poznaniu nakazał byłemu salezjaninowi opuścić lokal na terenie zakonników. Nieprawomocna decyzja zapadła na niejawnym posiedzeniu. Poinformował o niej dopiero we wtorek sam ks. Woźnicki. Duchowy ma pokryć koszty procesu. Nie dostał również prawa do lokalu socjalnego. - Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni - skomentował wyrok kapłan.

Władysław Kosiniak-Kamysz o zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego: podchodzę do tego z dystansem

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16ut93

Podziel się opinią

Share
d16ut93
d16ut93
Więcej tematów