Trwa ładowanie...
dwebx6w

Poznań. Policja u salezjanów. Tomasz Terlikowski komentuje akcję

"Ksiądz Woźnicki narażał nie tylko siebie, ale także swoich współbraci zakonnych i to oni wezwali policję" - napisał Tomasz Terlikowski. Publicysta skomentował akcję funkcjonariuszy, którzy wkroczyli do celi odprawiającego mszę byłego salezjanina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznań. Salezjanie. Policja wkroczyła do miejsca, w którym były zakonnik odprawiał mszę
Poznań. Salezjanie. Policja wkroczyła do miejsca, w którym były zakonnik odprawiał mszę (YouTube)
dwebx6w

W poniedziałek policja interweniowała w domu zakonnym przy ul. Wronieckiej w Poznaniu. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z zakonników odprawia mszę bez zadbania o zachowanie rygorów sanitarnych.

W liturgii brało udział 9 osób. - Funkcjonariusze wylegitymowali siedmiu uczestników, dwóch księży odmówiło jednak okazania dokumentów. Zostali oni doprowadzeni na komisariat na Starym Mieście w celu potwierdzenia tożsamości - powiedziała w rozmowie z portalem lubon.naszemiasto.pl podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Sprawę skomentował Tomasz Terlikowski. "Ksiądz Woźnicki narażał nie tylko siebie, ale także swoich współbraci zakonnych i to oni wezwali policję" - zauważył publicysta we wpisie na Facebooku. I podkreślił, że ks. Michał Woźnicki, który odprawiał mszę, jest suspendowany, a to "oznacza, że sprawowana przez niego Msza jest - wprawdzie ważna, ale niegodna".

dwebx6w

Zobacz też: Koronawirus. Medycy zarobią lepiej? Stanisław Karczewski zdradza szczegóły

Poznań. Salezjanie. Policja zbada działania funkcjonariuszy

Terlikowski dodał, że "policja nie interweniowała z powodu Mszy świętej, ale z powodu naruszenia jasnych i konkretnych zasad sanitarnych". Wielkopolska policja we wpisie na Facebooku podkreśliła, że "nie było to pierwsze zgłoszenie, a na przestrzeni tylko kilku ostatnich miesięcy interwencji było co najmniej kilka". "Kościoły i kaplice nie są miejscami, które wyjęte są z jurysdykcji państwa i jeśli łamane są w nim normy prawa, to policja powinna interweniować" - napisał Terlikowski.

dwebx6w

Policja zapewniła, że przebieg działań podjętych przez interweniujących funkcjonariuszy zostanie "wnikliwie zbadany" przez Wydział Kontroli KWP w Poznaniu. "Wstępne oceny nie wskazują na nieprawidłowości ze strony funkcjonariuszy, jednak przeprowadzone czynności pozwolą na rzetelne zebranie wyjaśnień od wszystkich stron" - dodano.

Ks. Michał Woźnicki został wydalony z Towarzystwa Salezjańskiego we wrześniu 2018 r. Nie powinien sprawować sakramentów świętych ani mieszkać na terenie domu zakonnego. Mimo wezwań przełożonych do opuszczenia lokalu, duchowny nie wyprowadził się ze swojej celi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwebx6w

Podziel się opinią

Share
dwebx6w
dwebx6w
Więcej tematów