Trwa ładowanie...

Pozew PO przeciw Mateuszowi Morawieckiemu. Jest decyzja

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Platformy Obywatelskiej złożony w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Wyrok nie jest prawomocny.

Share
Pozew PO przeciw Mateuszowi Morawieckiemu. Jest decyzja
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3vjb98

O decyzji poinformował Krzysztof Sobolewski z PiS.

W ocenie sądu, sprawa nie podlega rozpoznaniu w trybie wyborczym - Morawiecki nie jest kandydatem kandydatem komitetu wyborczego i nie ma znaczenia to, że jest twarzą kampanii.

Chodzi o słowa, które padły z ust premiera podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina. Morawiecki pytał jego uczestników m.in. o to, czy pamiętają "jak poprzednicy PiS mówili: budujmy mosty i drogi, a nie politykę". - Nie było ani dróg, ani mostów - skwitował premier.

d3vjb98

- Charakteryzowali się biernością, a my musimy charakteryzować się pracowitością. Oni byli rządem pasywności, my jesteśmy rządem aktywności - przekonywał Morawiecki.

- Kłamstwa, którymi operuje nie tylko premier Morawiecki i wszyscy politycy PiS zaangażowani w tę kampanię, przekraczają nie tylko granice dobrego smaku i przyzwoitości, ale w ogóle deformują rzeczywistość i historię - ripostował szef PO Grzegorz Schetyna.

- Nie możemy dopuścić do tego, aby w polskiej polityce wygrywały kłamstwa i populizm. Liczymy na to, że sąd zgodzi się z naszym wnioskiem. Chcemy, aby premier sprostował nieprawdziwe słowa - podkreślał w rozmowie z Wirtualną Polską sekretarz klubu parlamentarnego PO Zbigniew Konwiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Nowe doniesienia ws. Donalda Tuska. Mocny komentarz Jarosława Sellina

d3vjb98

Podziel się opinią

Share
d3vjb98
d3vjb98
Więcej tematów