Trwa ładowanie...

Pożar w elektrociepłowni Siekierki - 3 osoby ranne

16 zastępów straży pożarnej przez kilka godzin gasiło pożar, który wybuchł na terenie elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Przyczyny pożaru, w którym ucierpiały trzy osoby, na razie nie są znane.

Pożar w elektrociepłowni Siekierki - 3 osoby ranneŹródło: PAP
d3cj5ly
d3cj5ly

Ogień pojawił się w pomieszczeniach budynku, w których przechowywany jest olej do smarowania turbopomp i objął dwie kondygnacje. W budynku odłączono zasilanie.

Życiu poszkodowanych osób nie zagraża niebezpieczeństwo. - Lekkich poparzeń dłoni doznali strażak oraz pracownik; drugi strażak biorący udział w akcji uległ podtruciu - powiedział rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Jak poinformował rzecznik pogotowia ratunkowego w Warszawie Marek Niemirski, dwie osoby zostały odwiezione do szpitala przy ul. Stępińskiej. W tej chwili trwa oddymianie budynku, a strażacy przeszukują pomieszczenia. Pożar na terenie elektrociepłowni nie spowodował przerw w dostawie prądu w Warszawie.

Siekierki to największa polska elektrociepłownia i druga co do wielkości w Europie. Zakład, który rozpoczął produkcję w 1961 roku, dysponuje mocą cieplną 2081 MW i mocą elektryczną 622 MW.

d3cj5ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cj5ly
Więcej tematów