Trwa ładowanie...
szkoła
30-06-2006 16:00

Pożar sali gimnastycznej w Bytomiu

Strażacy kończą dogaszanie pożaru sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 9 w Bytomiu. Ogień strawił ok. 200 metrów kwadratowych dachu budynku. Nikt nie został poszkodowany.

Pożar sali gimnastycznej w Bytomiu
d27t08p
d27t08p

Jak powiedziała rzeczniczka śląskiej Straży Pożarnej, Aneta Gołębiowska, w momencie powstania pożaru w sali gimnastycznej nie odbywały się żadne zajęcia.

Paliło się ocieplenie dachu sali, znajdujące się między blachami tworzącymi jego poszycie. Strażacy, aby gasić tlący się wewnątrz tego dachu ogień, musieli rozebrać jego rozgrzaną konstrukcję, polewając ją przy tym wodą - wyjaśniła Gołębiowska.

Zaznaczyła też, że nie wiadomo, czy obiekt będzie nadawał się do dalszej eksploatacji. Ocenią to inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy zdecydują o ewentualnym odtworzeniu brakującego dachu, bądź kompletnej przebudowie pokrycia sali gimnastycznej.

Zespół Szkół nr 9 znajduje się w bytomskiej dzielnicy Łagiewniki, przy przelotowej ul. Świętochłowickiej. Sala gimnastyczna przy szkole została oddana do użytku w 1999 roku, w ostatnich dniach na jej dachu były prowadzone prace dekarskie.

d27t08p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27t08p
Więcej tematów