Trwa ładowanie...
d3r8inz
szkoła

Pożar sali gimnastycznej w Bytomiu

Strażacy kończą dogaszanie pożaru sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 9 w Bytomiu. Ogień strawił ok. 200 metrów kwadratowych dachu budynku. Nikt nie został poszkodowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar sali gimnastycznej w Bytomiu
d3r8inz

Jak powiedziała rzeczniczka śląskiej Straży Pożarnej, Aneta Gołębiowska, w momencie powstania pożaru w sali gimnastycznej nie odbywały się żadne zajęcia.

Paliło się ocieplenie dachu sali, znajdujące się między blachami tworzącymi jego poszycie. Strażacy, aby gasić tlący się wewnątrz tego dachu ogień, musieli rozebrać jego rozgrzaną konstrukcję, polewając ją przy tym wodą - wyjaśniła Gołębiowska.

Zaznaczyła też, że nie wiadomo, czy obiekt będzie nadawał się do dalszej eksploatacji. Ocenią to inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy zdecydują o ewentualnym odtworzeniu brakującego dachu, bądź kompletnej przebudowie pokrycia sali gimnastycznej.

Zespół Szkół nr 9 znajduje się w bytomskiej dzielnicy Łagiewniki, przy przelotowej ul. Świętochłowickiej. Sala gimnastyczna przy szkole została oddana do użytku w 1999 roku, w ostatnich dniach na jej dachu były prowadzone prace dekarskie.

d3r8inz

Podziel się opinią

Share
d3r8inz
d3r8inz
Więcej tematów