Trwa ładowanie...
d2omx2n

Pożar pofabrycznego budynku w Gorzowie

Kilka godzin walczyli strażacy z
pożarem, jaki wybuchł przy ul. Mickiewicza w Gorzowie. Palił się
budynek należący niegdyś do fabryki Gomad, od kilku lat pustostan.
Pożar zakwalifikowano jako duży. Nie było żadnych ofiar -
poinformował rzecznik lubuskich strażaków Dariusz
Żołądziejewski.

d2omx2n
d2omx2n

Obecnie na miejscu jest jeszcze kilka jednostek, trwa dogaszanie pogorzeliska. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Po zakończeniu działań przez straż jej ustaleniem zajmie się biegły powołany przez policję.

Nie wykluczamy podpalenia bądź zaprószenia ognia - powiedział rzecznik.

W akcji gaśniczej uczestniczyło łącznie 21 zastępów straży pożarnej. W kulminacyjnym jej momencie z jednej z pobliskich kamienic ewakuowano do podstawionego autobusu MZK 12 osób, konieczne było również wyniesienie towaru z przylegającego do płonącego budynku sklepu komputerowego.

Pomimo późnej pory (pożar zauważono ok. północy), strażakom kibicowało wielu gapiów, a policja musiała pilnować, by ludzie nie wchodzili w zagrożoną strefę.

d2omx2n

Pożar był groźny, gdyż wybuchł w części miasta o ścisłej zabudowie, głównie kamienicami. Dwukondygnacyjny budynek, w kształcie litery "L" uległ całkowitemu spaleniu, została jedynie część murowanych ścian - powiedział Żołądziejewski.

Jak dodał, kiedy przyjechali strażacy, ogień obejmował cały dach, paliły się drewniane stropy, a później zaczęły walić się ściany. Wokół była bardzo wysoka temperatura.

W ubiegłym roku ten sam obiekt był już gaszony przez strażaków. Wówczas ogień osmolił wnętrza jego pomieszczeń i wybił okna.

d2omx2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2omx2n
Więcej tematów