Trwa ładowanie...
d2qmfaw

Pożar mieszkania w centrum Kalisza - mężczyzna zdołał uciec z płonącego mieszkania

W środowy wieczór doszło do groźnego pożaru w kamienicy przy ul. Harcerskiej w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Jedno z mieszkań spłonęło całkowicie, ale na szczęście mieszkająca w środku osoba zdołała uciec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar mieszkania w centrum Kalisza - mężczyzna zdołał uciec z płonącego mieszkania
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d2qmfaw

Do pożaru doszło w środę około godz. 22.30 w kamienicy znajdującej się na rogu ul. Harcerskiej i Widok w śródmieściu Kalisza.

- Już po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że wszyscy mieszkańcy kamienicy, w sumie około 40 osób, zdołali opuścić budynek. Pożar wybuchł w mieszkaniu na drugim piętrze, ale jego lokator zdołał sam wydostać się na zewnątrz – relacjonuje Wirtualnej Polsce Dariusz Byliński, naczelnik Wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych kaliskiej straży pożarnej.

Mężczyzna, którego mieszkanie spłonęło, został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

d2qmfaw

Pożar objął praktycznie całe mieszkanie. Strażacy musieli gasić ogień od strony klatki schodowej, a także z zewnątrz, z drabiny. W ciągu czterech godzin pożar został ugaszony.

- Na szczęście pożar nie przedostał się do pozostałych mieszkań i nie spowodował na tyle poważnych zniszczeń budynku, aby była zagrożona jego konstrukcja – mówi Byliński.

W akcji wzięło udział 8 zastępów straży pożarnej, czyli w sumie 25 strażaków. Przyczyny pojawienia się ognia są wyjaśniane.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2qmfaw

Podziel się opinią

Share
d2qmfaw
d2qmfaw