Trwa ładowanie...
d2m8xt6

Pożar bloku w Poznaniu. Ewakuowano 53 osoby

53 osoby zostały ewakuowane z bloku przy ul. Roboczej w Poznaniu, w którym zapalił się dach. Pożar gasiło 20 zastępów strażaków. Wciąż trwa dogaszanie ognia - dowiaduje się Wirtualna Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar bloku w Poznaniu. Ewakuowano 53 osoby
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d2m8xt6

Jak powiedział WP mł. kpt. Michał Kucierski z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, informacja o zadymieniu na klatce schodowej w budynku przy ul. Roboczej pojawiła się kilka minut przed godz. 1 w nocy.

Pożar szybko się rozprzestrzeniał, dlatego strażacy zaczęli ewakuować mieszkańców. - W sumie ewakuowane zostały 53 osoby. Ponieważ górne piętra były odcięte od klatki schodowej, część lokatorów była sprowadzana po drabinie mechanicznej z balkonów - relacjonował Kucierski.

Sytuacja jest już opanowana. - Obecnie trwa dogaszanie części dachowej. Później zaczniemy przeszukiwać lokale. Prace potrwają kilka godzin - mówił rzecznik strażaków.

d2m8xt6

Ze wstępnych informacji wynika, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Dla ewakuowanych lokatorów w nocy podstawiono autobus. Mogli się w nim schronić i ogrzać. Część osób przeniosła się do swoich bliskich.

W związku z pożarem powołano zespół zarządzania kryzysowego, który zajmie się szukaniem tymczasowych mieszkań dla poszkodowanych mieszkańców budynku.

Zobacz również: pożar hotelu pełnego gości w Lubuskiem

d2m8xt6

Podziel się opinią

Share

d2m8xt6

d2m8xt6
Więcej tematów