Trwa ładowanie...

Powstanie ponad tysiąc mieszkań w centrum Katowic

Katowickie Tysiąclecie się rozbudowuje - aktualnie na jego terenie powstają dwa nowe osiedla. 4 wieże i Nowe Tysiąclecie zaoferują w sumie tysiąca mieszkań.

Share
Powstanie ponad tysiąc mieszkań w centrum Katowic
Źródło: materiały inwestora
d3qhk2n

Oba nowopowstające osiedla promują się dobrą komunikacją, zielonymi terenami oraz bliskim sąsiedztwem centrum Katowic. Po drugiej stronie ruchliwej drogi czeka na lokatorów Park Śląski wraz ze wszystkimi jego atrakcjami: zoo, wesołym miasteczkiem, planetarium czy stadionem.

Nowe Tysiąclecie budowane jest przez J.W. Construction Holding S.A. Osiedle ma się składać z pięciu bloków po 17 kondygnacji - łącznie 573 mieszkania o różnym metrażu. Mieszkańcy najwyższych pięter będą mogli podziwiać panoramę Katowic i Śląska. Fundamenty pierwszego z budynków już są.

Twórcy Nowego Tysiąclecia deklarują, że inspirowali się pobliskim parkiem - ich osiedle ma wpasować się w tradycję i urok miejsca. Bloki mają mieć wielkopowierzchniowe przeszklenia i tarasowe formy ostatnich pięter, które mają zapewnić lekki wygląd budynków.

d3qhk2n

Równocześnie Activ Investment buduje 4 wieże. Inwestycja ma być jednym z największych kompleksów mieszkaniowo-usługowych na całym Śląsku. Właśnie stawiany jest drugi blok. Docelowo mają powstać cztery, 15-piętrowe budynki. Na parterze każdego z nich mają znajdować się lokale handlowo-usługowe. Na poziomach 1 i -1 będą znajdować się parkingi, tak samo dookoła budowli.

Warto zwrócić też uwagę na program dla młodych - osoby poniżej 35 roku życia będą miały szansę uzyskać dofinansowanie do zakupu swojego pierwszego mieszkania. Dopłaty od 10 do 20 proc. zależne są od składu rodziny, która zajmie lokum.

d3qhk2n

Podziel się opinią

Share
d3qhk2n
d3qhk2n
Więcej tematów