Trwa ładowanie...

Powstaje nowa partia. "Nie chcemy być opozycją totalną"

"Wolni i Solidarni" - to nazwa nowego ugrupowania politycznego, które powołuje do życia Kornel Morawiecki. - Będzie to oczywiście konkurencja dla Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, ale również dla Prawa i Sprawiedliwości - podkreśla założyciel.

Share
Powstaje nowa partia. "Nie chcemy być opozycją totalną"
Źródło: WP.PL
d136gde

- Chcemy stworzyć konkurencję, która będzie miała udział dla władzy, a jeśli będziemy silni, która będzie rządzić Polską - powiedział w rozmowie z niezależna.pl Kornel Morawiecki. Ten krok polityk zapowiadał już rok temu.

Były poseł Kukiz'15 twierdzi, że jego partia stawia sobie za zadanie "zbliżać Polaków do siebie".- Zgadzamy się z ostatnim stanowiskiem Episkopatu, które mówi, że podziały nas osłabiają i chcemy stanąć w środku tych podziałów, bo uważamy, że jest potrzeba zbliżenia między Polakami - podkreślił.

Chcą zachować i dystans, i bliskość

Kornel Morawiecki zaznacza, że formacja nie chce być "opozycją totalną". - Tam, gdzie będziemy się zgadzać, będziemy się zgadzać. Będzie to oczywiście konkurencja dla Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, ale również dla Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził.

Nowe ugrupowanie będzie się nazywało tak samo, jak koło poselskiego, które powstało w ubiegłym r. pod kierownictwem Morawieckiego.

Kiedyś był u Kukiza

Polityk wystąpił z klubu Kukiz'15 w związku z głosowaniem nad wyborem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK. Podczas tego głosowania głos w jego imieniu oddała Małgorzata Zwiercan, za co została usunięta z klubu.

Źródło: niezależna.pl

d136gde

Podziel się opinią

Share
d136gde
d136gde
Więcej tematów