Trwa ładowanie...

Powrót do szkoły. "Przytłaczająca większość gotowa"

Powrót do szkoły uczniów we wrześniu budzi poważne wątpliwości szczególnie wśród rodziców i nauczycieli. Dariusz Piontkowski przekonuje, że taki scenariusz będzie dużo lepszy nić dalsza nauka na odległość.

Powrót dzieci do szkół zapowiadany jest już od 1 wrześniaPowrót dzieci do szkół zapowiadany jest już od 1 wrześniaŹródło: East News
d1wkwip
d1wkwip

Powrót dzieci do szkół zaplanowany jest na 1 września. Czy wszystkie szkoły zaczną naukę stacjonarną? - To będzie oczywiście zależało od sytuacji epidemicznej. Ta obecna pozwala na to, aby w przytłaczającej większości szkół spokojnie rozpoczynać zajęcia 1 września, chyba że gdzieś zdarzy się wypadek jakiegoś zachorowania bądź będzie rzeczywiście bardzo duża liczba zachorować - mówił w "Gościu Wiadomości" TVP Info szef MEN Dariusz Piontkowski.

Przekonywał, że powrót do stacjonarnych zajęć będzie dużo lepszy niż kształcenie na odległość, ale pozostawia się możliwość zdalnej nauki. - Większość krajów w Europie podejmuje podobne kroki jak Polska. Uznano, że powrót do stacjonarnych zajęć będzie dużo lepszy niż kształcenie na odległość, ale pozostawiamy taką możliwość, ograniczenie funkcjonowania szkół, przejście na kształcenie na odległość, gdyby był wzrost zachorowań w poszczególnych miejscach bądź nawet w całym kraju. Jesteśmy na to przygotowani - podkreślił.

Powrót do szkoły. Nowe zasady

Piontkowski ogłosił nowe zasady obowiązujące w roku szkolnym 2020/21. Podczas posiedzenia sejmowej komisji edukacji Dariusz Piontkowski mówił o regułach obowiązujących w nowym roku szkolnym. - Przewidujemy, że w sytuacji większego zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły może podjąć decyzję o przejściu na system mieszaniu lub o kształceniu na odległość - mówił podczas swojego wystąpienia minister edukacji.

Powrót do szkoły. Premier o zasiłku opiekuńczym

Wcześniej o powrocie dzieci do szkół mówił także premier Mateusz Morawiecki. - W przypadku, kiedy szkoła będzie podlegała procedurze zdalnego nauczania, będzie możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego przez tych rodziców, którzy sobie tego zażyczą - zapewnił.

Koronawirus. Łukasz Szumowski: transmisja zakażenia u dzieci jest ograniczona

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wkwip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wkwip
Więcej tematów