Trwa ładowanie...

Powrót do szkoły. Kiedy uczniowie wrócą do szkolnych ławek?

Powrót do szkół w klasach ósmych i maturalnych jest możliwy jeszcze przed czekającymi tych uczniów egzaminami. Podpowiadamy, na czym na tę chwilę "stoją" starsi uczniowie.
Share
Powrót do szkoły. Kiedy uczniowie wrócą do szkolnych ławek?
Powrót do szkoły. Kiedy uczniowie wrócą do szkolnych ławek?Źródło: Getty Images
d2pynpp

Jeszcze parę dni temu Piotr Müller, rzecznik rządu, podkreślił, że rząd nie ma jednego scenariusza na powrót do szkół. W jego ocenie nie można wykluczyć, że odpowiedź na pytanie "do kiedy zamknięte są szkoły" poznamy dopiero w maju, a nawet w czerwcu.

Oznaczałoby to, że uczniowie starszych klas wrócą do szkół tylko na kilkanaście dni, albo nie wrócą wcale.

Część uczniów martwi się, czy szkoły będą zamknięte do końca roku 2021. W mijającym tygodniu odbyła się konferencja, podczas której Przemysław Czarnek przedstawił plany rządu odnośnie powrotu dzieci do szkół.

d2pynpp

Czytaj:Powrót do szkół? Jasne słowa Przemysława Czarnka

- Epidemia koronawirusa w Polsce znów przyspiesza, dlatego powrót do szkół obecnie wydaje się niemożliwy - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister wypowiedział się również na temat ewentualnego powrotu dzieci do szkół. - Czekam na to, żeby uczniowie (...) i studenci mogli wrócić do nauczania stacjonarnego, ale tych warunków na razie nie ma. Póki co przygotowujemy się - powiedział Czarnek.

Nowe obostrzenia. Nauczanie hybrydowe w dwóch województwach. Komentarz eksperta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pynpp

Podziel się opinią

Share
d2pynpp
d2pynpp
Więcej tematów