Trwa ładowanie...
d1johyv

Powrót do szkoły. Sondaż: Polacy o stacjonarnym nauczaniu w czasach epidemii

1 września większość uczniów rozpoczęła rok szkolny w murach swoich szkół. Jak Polacy oceniają powrót do stacjonarnego nauczania? Z najnowszego badania wynika, że zdecydowana większość jest z tego zadowolona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powrót do szkoły. Polacy są zadowoleni
Powrót do szkoły. Polacy są zadowoleni (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1johyv

Trzy czwarte Polaków pozytywnie oceniło powrót do stacjonarnego nauczania - wynika z badania United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". 26,1 proc. uznało tę decyzję za "zdecydowanie dobrą", "raczej dobrze" oceniło ją 48,6 proc. ankietowanych Polaków.

10,6 proc. ankietowanych oceniło wysłanie dzieci do szkół jako "raczej złą" decyzję, a 8,7 proc. - za "zdecydowanie złą".

6 proc. badanych nie miało zdania w tej kwestii.

d1johyv

Pierwszy dzień szkoły w dobie pandemii koronawirusa w Polsce. Rodzice o "stresie i lęku"

Powrót do nauczania stacjonarnego najlepiej oceniają osoby w wieku 40-49 lat (80-proc. poparcie w tej grupie wiekowej). Najbardziej krytyczni są ludzie młodzi, w wieku 18-29 lat (44 proc. z nich było przeciwnych powrotowi do nauki stacjonarnej).

Jak wynika z najnowszych danych resortu edukacji w trybie stacjonarnym działa 48 461 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (99,84 proc.), w trybie hybrydowym - 35 placówek ( 0,07 proc. wszystkich); w trybie zdalnym - 45 placówek (0,09 proc.).

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1johyv

Podziel się opinią

Share
d1johyv
d1johyv