Trwa ładowanie...

Powrót do szkół? Przemysław Czarnek podał wstępny termin

Polska zmaga się z trzecią falą koronawirusa, tymczasem pojawiają się pytania, kiedy uczniowie wrócą do szkół. Głos w tej sprawie zabrał minister Przemysław Czarnek, który podał wstępny termin.
Share
Powrót do szkół? Przemysław Czarnek podał wstępny termin
Powrót do szkół? Przemysław Czarnek podał wstępny terminŹródło: East News
d142br4

Przemysław Czarnek był gościem na antenie Polskiego Radia 24. Minister edukacji był pytany o to, czy uczniowie zakończą rok szkolny w placówkach oświaty.

- Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach - odparł Czarnek i dodał, że duży wpływ ma akcja szczepień prowadzona wśród nauczycieli.

- To zaszczepienie nauczycieli powoduje, że prawdopodobnie jeszcze w kwietniu uruchomimy nauczanie stacjonarne, być może całej podstawówki - dodał minister.

d142br4

Czarnek oświadczył również, iż jest przekonany, "że jeśli trzecia fala ustąpi, to nastąpi częściowe otwarcie uczelni". - Będę zachęcał rektorów, by przywracać naukę stacjonarną na szerszą skalę i by sesja letnia odbywała się w trybie stacjonarnym - podkreślił minister.

Przypomnijmy: w środę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przedłużył obostrzenia do 18 kwietnia. Jednocześnie poinformował, że "powrót dzieci do szkół to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń".

- Pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali, przywracając normalność, to będą właśnie powroty do przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych - zapowiedział minister Niedzielski.

Jak dodał, ma nadzieję, że powrót dzieci do szkół nastąpi jeszcze w kwietniu. - Przedszkola oczywiście wróciłyby do funkcjonowania w trybie zwykłym, zaś klasy I-III szkół podstawowych co najmniej w trybie hybrydowym - podkreślił minister zdrowia.

d142br4

Zamieszanie wokół dr. Pawła Grzesiowskiego. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia wyjaśnia

Prawa zwierząt niepotrzebne? Przemysław Czarnek pytany o słowa wiceministra

Podczas rozmowy z Przemysławem Czarnek przywołano słowa wiceministra Tomasza Rzymkowskiego, który stwierdził, że "nie ma takiego pojęcia jak prawa zwierząt, ponieważ zwierzęta nie mają zdolności do czynności prawnych". Czarnek zgodził się z tymi słowami.

d142br4

- Zwierzę nie jest podmiotem prawa, jeśli ktoś tak mówi (o prawach zwierząt - przyp. red.), to fałszuje rzeczywistość - stwierdził minister edukacji.

PAN do likwidacji. Przemysław Czarnek komentuje

Portal OKO.press podał niedawno, że w miejsce Polskiej Akademii Nauk miałby powstać Narodowy Program Kopernikański. List krytykujący pomysł rozesłał prezes PAN prof. Jerzy Duszyński. Do sprawy odniósł się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który zdementował pojawiające się doniesienia ws. likwidacji PAN.

- Państwową Akademię Nauk czeka reforma. Jednym z autorów koncepcji reformy PAN jest prof. Duszyński, jej prezes. Gdy dowiedziałem się, że mam zlikwidować PAN, przestraszyłem się, że mam taką moc sprawczą - mówił minister na antenie Polskiego Radia 24.

d142br4

- Likwidacja PAN to żart i news na prima aprilis, ale ktoś spóźnił się z nim o tydzień. Jestem zaskoczony, a te autolęki prezesa PAN są niepokojące. W Ministerstwie Edukacji i Nauki nie ma takiego pomysłu - dodał, podkreślając, że prof. Duszyński powinien sobie zadać pytanie, czy nadal powinien być prezesem Akademii.

- Konstruowanie domysłów, które nie mają pokrycia w rzeczywistości, jest niepokojące - stwierdził Czarnek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d142br4

Podziel się opinią

Share
d142br4
d142br4
Więcej tematów