Trwa ładowanie...

Kiedy powrót do szkół? Przemysław Czarnek: Take it easy

W środę rząd poinformował, że od 4 maja dzieci klas I-III wrócą do nauki stacjonarnej. W kolejnych tygodniach do szkół wrócą starsze roczniki. - Take it easy. Nie bójmy się tego - skomentował zmiany w obostrzeniach minister edukacji Przemysław Czarnek.

Share
Powrót do szkół. Przemysław Czarnek: Każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złotaPowrót do szkół. Przemysław Czarnek: Każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złotaŹródło: East News, fot: Jakub Kaminski
d42nmaj

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki ogłosili, że już wkrótce dzieci wrócą do szkół. 4 maja do trybu nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a 15 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz I-IV szkół średnich przejdą na naukę hybrydową. Na 29 maja planowany jest powrót do szkół uczniów wszystkich placówek podstawowych i średnich.

Kiedy powrót do szkół?

Do poluzowania obostrzeń w edukacji odniósł się Przemysław Czarnek. - Jesteśmy przekonani, że zakończenie roku szkolnego w trybie stacjonarnym po kilku tygodniach pobytu w szkole przyczyni się do tego, że poprawi się wiedza, samopoczucie, odbuduje się wspólnota, więzi, kontakty pomiędzy uczniami i nauczycielami - powiedział szef ministerstwa nauki po czwartkowym posiedzeniu zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty.

Z powrotu do szkół jednak nie wszyscy są zadowoleni. Protest Uczniowski, by nie wracać już przed wakacjami na normalne lekcje, zebrał ponad 400 tysięcy podpisów. Swój sprzeciw młodzież tłumaczy dużym stresem związanym m.in. z trwającą epidemią koronawirusa.

d42nmaj

Przemysław Czarnek: Take it easy

- Take it easy ["spokojnie" - tłum. z j. ang] - zażartował Czarnek, dodając, że "stresu nie należy wyolbrzymiać". - Nie bójmy się obowiązków. Każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota i jest dużo lepszy niż dzień nauki zdalnej. Jestem przekonany, że nauczycieli będą podchodzić w sposób elastyczny do zajęć - przekonywał minister.

Zobacz też: Pełny powrót do szkół wkrótce? Ekspert o słowach Czarnka: to jeszcze za wcześnie

Powrót do szkół. Czym jest nauczanie hybrydowe?

Zgodnie z wytycznymi resortu edukacji tzw. system hybrydowy polega na prowadzeniu zajęć tak, aby w szkole nie przebywało więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III z danej szkoły podstawowej. Druga część dzieci w tym czasie uczy się zdalnie z domu.

d42nmaj

Co ważne, podczas nauki hybrydowej w szkole podstawowej działać powinna świetlica, jeśli taką potrzebę zgłoszą rodzice.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d42nmaj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42nmaj
d42nmaj
Więcej tematów