Trwa ładowanie...
d2625cj

Powrót do szkół. Minister Przemysław Czarnek ujawnia szczegóły

- Powrót do szkół jest planowany cały czas (...). Mam nadzieję, że w dalszej części lutego będzie zgoda na pójście do nauczania stacjonarnego - mówił w Radiu PLUS Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki potwierdził, że przeprowadzone będą ponowne testy przesiewowe wśród nauczycieli.
Share
Powrót do szkół. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Powrót do szkół. Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekŹródło: PAP, Fot: PAP, Leszek Szymański
d2625cj

- W pierwszej kolejności chcemy, aby do szkół wrócili maturzyści oraz ósmoklasiści. Dopiero potem będziemy mogli zdecydować się na powrót klas IV-VII oraz starszych roczników - komentował Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki liczy, że do częściowego powrotu dojdzie w "dalszej części lutego".

- Nie znam się na tym, ale wiem, że decyzja wydawana jest na podstawie wszystkich okoliczności pandemicznych. Trzeba ważyć wiele racji: przyrost zakażeń w ciągu dwóch tygodni, różne mutacje wirusa, przebieg epidemii w innych krajach. Te racje waży Rada Medyczna przy premierze - mówił polityk PiS. Czarnek dodał, że na pewnym etapie w części roczników wprowadzone będzie nauczanie hybrydowe. - Nauka stacjonarna będzie dla połowy uczniów, dla kolejnej zdalna. Późniejsze decyzje będą wydawać dyrektorzy - przyznał minister edukacji.

Wśród nauczycieli będą przeprowadzone ponowne testy przesiewowe na obecność COVID-19. - Mogę to potwierdzić, resort zdrowia to rekomenduje i można powiedzieć, że drugi tydzień lutego to taki termin realny - ogłosił Przemysław Czarnek.

d2625cj

Burza po słowach Andrzeja Dudy o prokuratorach. Komentarz Radosława Fogla

Powrót do szkół. Komentarz ministra zdrowia

Nastroje co do powrotu do szkół ostudził jednak minister zdrowia. - Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół; w drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki - mówił w Radiu ZET Adam Niedzielski.

d2625cj

Przypomnijmy, że od poniedziałku 18 stycznia do szkół wrócili uczniowie podstawówek z klas I-III. Po tygodniu w kilkunastu szkołach w Polsce zajęcia ponownie zawieszono z powodu zakażenia koronawirusem uczniów i nauczycieli. Nauka stacjonarna w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach średnich jest nadal zawieszona - do 31 stycznia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2625cj

Podziel się opinią

Share
d2625cj
d2625cj
Więcej tematów