Trwa ładowanie...
d48mdsn

Powołano nowego szefa lubuskiej policji. Obowiązki po zdymisjonowanym komendancie przejmuje insp. Krzysztof Sidorowicz

Odwołanego komendanta lubuskiej policji zastąpi insp. Krzysztof Sidorowicz. Po tragicznej śmierci antyterrorysty, do której doszło w Świnoujściu, zdymisjonowano kilkanaście osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z okna budynku wypadł antyterrorysta
Z okna budynku wypadł antyterrorysta (iswinoujscie.pl)
d48mdsn

Insp. Krzysztof Sidorowicz został pełniącym obowiązki szefa lubuskiej policji i zastąpił odwołanego w czwartek insp. Jarosława Janiaka. Decyzję ws. byłego komendanta oraz jego zastępcy podinsp. Piotra Fabijańskiego podjął minister Joachim Brudziński.

Szef MSWIA zainterweniował po tragicznych wydarzeniach, do których doszło w nocy ze środy na czwartek. W ośrodku szkoleniowym policji w Świnoujściu trwała odprawa gorzowskich policjantów. W tym samym miejscu bawili się wysocy rangą funkcjonariusze lubuskiej policji.

d48mdsn

Ok. godz. 2 w nocy z okna na piętrze wypadł dowódca samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji KWP w Gorzowie. Mezczyzna zginął na miejscu. W rozmowie z WP świadkowie powiedzieli, że trwała tam "ostra impreza".

Zobacz także: Rabiej o nowym pomyśle na Kuchcińskiego. „Jest to jakiś rodzaj zesłania”

- To bzdury. To byli poważni ludzie, starsi oficerowie, kadra kierownicza lubuskiego województwa. Świadkowie opowiadają bzdety. Muzyka grała, bo mieli muzykę swoją podłączoną. Ludzie ją słyszeli, bo noc była bardzo duszna. Podejrzewam, że pootwierane były wszystkie okna. Nie było interwencji ws. hałasów - zapewnił w rozmowie z Wirtualną Polską kierownik ośrodka.

Po tragedii zdymisjonowano również 11 innych, wysokich rangą funkcjonariuszy lubuskiej policji. Mieli nie stawić się na wyznaczone na godz. 9 badanie alkomatem uczestników narady kierownictwa. Zarządził je Komendant Główny Policji.

Źródło: gazetalubuska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48mdsn

Podziel się opinią

Share
d48mdsn
d48mdsn
Więcej tematów