Trwa ładowanie...
d85cmjg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Beata Szydło

Poważne zagrożenie powodziami. Premier Szydło zabrała głos

W piątek zwołano telekonferencję premier Beaty Szydło oraz szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP na temat sytuacji hydrologicznej oraz zagrożenia powodziowego na południu Polski. Sytuacja jest bardzo poważna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poważne zagrożenie powodziami. Premier Szydło zabrała głos
(Twitter, Fot: MSWiA)
d85cmjg

- Musimy zrobić wszystko, żeby w tych miejscach, gdzie jest zagrożenie, żeby zabezpieczyć i przygotować się też na ewentualnie zwiększenie opadów, natomiast tam gdzie sytuacja tego wymaga również i wsparcia. Zanim podejmiemy decyzję powinniśmy wysłuchać tych, którzy na miejscu, w terenie wiedzą, jak w tej chwili to wygląda - powiedziała na wstępie premier Szydło.

Około godz. 14. odbyła się konferencja premier oraz szefa MSWiA. Beata Szydło starała się uspokoić nastroje. - Wydaje się, że w tej chwili stany zagrożenia na rzekach zaczynają się stabilizować. Oczywiście cały czas sytuacja jest monitorowana. Działają sztaby, działają służby. Wszystko jest pod kontrolą, jest monitorowane - powiedziała.

d85cmjg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Morskiej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla siedmiu województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Stan wód w niektórych rzekach tych regionów przekroczy alarmowy.

Trzy ostrzeżenia hydrologiczne to ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia (dotyczą województwa śląskiego, łódzkiego i opolskiego), a cztery - drugiego stopnia (dla województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego).

Zgodnie z radarową mapą IMGW obecnie najbardziej intensywne opady obejmują województwo mazowieckie, południe województwa śląskiego i część województwa podlaskiego.

(oprac. Patryk Skrzat)

d85cmjg

Podziel się opinią

Share

d85cmjg

d85cmjg
Więcej tematów