Trwa ładowanie...
Beata Szydło

Poważne zagrożenie powodziami. Premier Szydło zabrała głos

W piątek zwołano telekonferencję premier Beaty Szydło oraz szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP na temat sytuacji hydrologicznej oraz zagrożenia powodziowego na południu Polski. Sytuacja jest bardzo poważna.

Share
Poważne zagrożenie powodziami. Premier Szydło zabrała głos
Źródło: Twitter, fot: MSWiA
d193k7z

- Musimy zrobić wszystko, żeby w tych miejscach, gdzie jest zagrożenie, żeby zabezpieczyć i przygotować się też na ewentualnie zwiększenie opadów, natomiast tam gdzie sytuacja tego wymaga również i wsparcia. Zanim podejmiemy decyzję powinniśmy wysłuchać tych, którzy na miejscu, w terenie wiedzą, jak w tej chwili to wygląda - powiedziała na wstępie premier Szydło.

Około godz. 14. odbyła się konferencja premier oraz szefa MSWiA. Beata Szydło starała się uspokoić nastroje. - Wydaje się, że w tej chwili stany zagrożenia na rzekach zaczynają się stabilizować. Oczywiście cały czas sytuacja jest monitorowana. Działają sztaby, działają służby. Wszystko jest pod kontrolą, jest monitorowane - powiedziała.

d193k7z

Instytut Meteorologii i Gospodarki Morskiej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla siedmiu województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Stan wód w niektórych rzekach tych regionów przekroczy alarmowy.

Trzy ostrzeżenia hydrologiczne to ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia (dotyczą województwa śląskiego, łódzkiego i opolskiego), a cztery - drugiego stopnia (dla województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego).

Zgodnie z radarową mapą IMGW obecnie najbardziej intensywne opady obejmują województwo mazowieckie, południe województwa śląskiego i część województwa podlaskiego.

(oprac. Patryk Skrzat)

d193k7z

Podziel się opinią

Share
d193k7z
d193k7z
Więcej tematów